بی تاثیر بودن داروهای معروف در درمان کرونا

به گزارش وبلاگ بهروز، تهران (پانا)- معاون کل وزارت بهداشت با تاکید اینکه بسیاری از داروهای معروف در درمان کرونا در عین بی تاثیر و کم تاثیری، عوارض جانبی خطرناکی نیز دارند، گفت همراهان بیماران کرونایی از درخواست داروهای متعدد خودداری نمایند؛ چراکه مراقبتهای پزشکی و پرستاری و استفاده از اکسیژن و برخی داروهای ضد التهاب معمولی تاثیر اصلی را در بهبود بیماران دارند.

بی تاثیر بودن داروهای معروف در درمان کرونا

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی با اشاره به شرایط کرونا در تهران، گفت: در استان تهران هنوز میزان بستری به ترخیص روزانه 1.5 الی 2 برابر بیشتر است.

وی اضافه کرد: آمار 5300 بیمار بستری و 1200 بیمار در تخت های ویژه در تهران، نگران نماینده است.

حریرچی درباره داروهای مورد استفاده در بیماری کرونا و اصرار برخی خانواده ها نسبت به مصرف دارویی خاص برای بیمارشان، ادامه داد: ضروری است تاکید کنیم که مطالعه جامع و چند قاره ای سازمان بهداشت جهانی بی تاثیر بودن داروهای معروف در درمان کرونا را نشان داد. در عین حال بیشتر قریب به اتفاق داروهای دیگر هم یا بی تاثیر یا بسیار کم تاثیر هستند.

وی گفت: بسیاری از این داروها در عین بی تاثیر و کم تاثیری، عوارض جانبی خطرناکی نیز دارند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: بر همین اساس همراهان بیماران کرونا از درخواست داروهای متعدد خودداری نمایند؛ چراکه مراقبت های پزشکی و پرستاری و استفاده از اکسیژن و برخی داروهای ضد التهاب معمولی تاثیر اصلی را در بهبود بیماران دارند.

حریرچی تاکید نمود: همکاران محترم در مراکز درمانی، راهنماهای بالینی ابلاغی کمیته علمی معاونت درمان را جهت درمان بیماران مبتلا به کار گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بی تاثیر بودن داروهای معروف در درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی تاثیر بودن داروهای معروف در درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید