راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی مبتلایان به کرونا

به گزارش وبلاگ بهروز، به همت گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران، کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی بیماران کووید 19 راه اندازی شد.

راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی مبتلایان به کرونا

به گزارش ، گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران و با استفاده از شواهد علمی نوین و معتبر نسبت به طراحی و تدوین بسته مجازی بازتوانی ریوی در بیماران مبتلابه کووید 19 اقدام کرده و از هفته آینده شاهد آغاز به فعالیت این کلینیک در بیماران ترخیص شده از بیمارستان­ خواهیم بود. امید است این برنامه نخست در تمامی بیمارستان­ های دانشگاه علوم پزشکی تهران و سپس به سایر دانشگاه­ های علوم پزشکی کشور گسترش یابد.

یکی از مسائل اصلی بیماران بهبودیافته از فاز حاد و بستری بیماری کووید، ناتوانی و محدودیت تنفسی و جسمانی این عزیزان است و این برنامه بازتوانی ریوی متشکل از ارزیابی اولیه طبی و فیزیکی، تمرینات تنفسی و تمرینات مختلف هوازی، قدرتی و کششی است که بر اساس قضاوت متخصصان پزشکی ورزشی حاضر در این کلینیک مجازی و با توجه به شرایط بیمار تجویز و با استفاده از محتوای مجازی به شکل کلیپ و دستورالعمل های ساده، آموزش مراحل مختلف به بیمار برای اجرای برنامه در منزل انجام خواهد شد. با پیگیری­های متناوب و منظم و با افزایش تدریجی شدت و تناوب تمرینات امید است که برنامه یادشده زمینه ساز بازگشت فرد مبتلابه زندگی عادی در کمترین زمان و با کمترین عارضه شود.

توضیح اینکه این برنامه با مشارکت متخصصان پزشکی ورزشی شاغل در بیمارستان های امام خمینی (ره)، دکتر شریعتی و سینا برگزار می شود. همچنین گروه پزشکی ورزشی برای دوران پس از طی دوران قرنطینه خانگی بیماران نیز برنامه بازتوانی حضوری در کلینیک­های پزشکی ورزشی را طراحی کرده که در سه بیمارستان های فوق به زودی آغاز خواهد شد.

بیماران می توانند از 23 فروردین با مراجعه به کلینیک مجازی بیمارستان امام خمینی (ره) به آدرس eclinic.ikht.ir در صفحه کرونا در کنار استفاده از سایر کلینیک های مرتبط با کرونا در خصوص دریافت نوبت از کلینیک پزشکی ورزشی و بازتوانی ریوی اقدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی مبتلایان به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی کلینیک مجازی بازتوانی ریوی و ورزش درمانی مبتلایان به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید