تاکید ظریف بر به روز رسانی سند همکاری های بلند ملت ایران و روسیه

به گزارش وبلاگ بهروز، رئیس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه، صبح روز یکشنبه در ادامه سفر خود به تهران با حضور در وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و رایزنی کرد. در این ملاقات وزیر امور خارجه بر به روز رسانی سند همکاری های بلند مدت ایران و روسیه به سطح روابط راهبردی تاکید نمود.

تاکید ظریف بر به روز رسانی سند همکاری های بلند ملت ایران و روسیه

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بهروز، محور اصلی رایزنی لئونید اسلوتسکی با محمدجواد ظریف آنالیز مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بود. ظریف در این ملاقات روابط مجلس های دو کشور و خصوصا تصریح دو مجلس بر سطح روابط راهبردی فیمابین را با اهمیت توصیف کرد.

وی با توجه به سطح همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف، به روز رسانی سند همکاری های بلند مدت دو کشور به سطح روابط راهبردی با توجه به همکاری های در حال حاضر دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

لئونید اسلوتسکی رییس کمیته امور بین الملل دومای روسیه نیز انجام این سفر در شرایط همه گیری کرونا را ناشی از سطح روابط و موضوعات مهم مطرح در بین دو کشور ذکر کرد.

در گفت وگوی ظریف و لئونید اسلوتسکی علاوه بر موضوعات دوجانبه خصوصا ابعاد مالی همکاری ها، دیدگاه های دو کشور در حوزه مسائل مربوط به برجام، تحولات سوریه، عراق، یمن و لیبی و همچنین همکاری های دو کشور در سازو کار های منطقه ای، بین المللی و سازمان های مربوطه نیز مورد گفتگو نهاده شد.

فرستاده رئیس دوما و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس روسیه عصر روز گذشته نیز با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات و رایزنی نموده بود.

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته روابط خارجی دوما روسیه جواد ظریف وزیر امور خارجه

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تاکید ظریف بر به روز رسانی سند همکاری های بلند ملت ایران و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ظریف بر به روز رسانی سند همکاری های بلند ملت ایران و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید