خبرنگاران رئیس جمهوری پاراگوئه خواستار استعفای کابینه شد

به گزارش وبلاگ بهروز، تهران - خبرنگاران - ماریو آبدو بنیتز رئیس جمهوری پاراگوئه درپی اعتراض های گسترده در سراسر این کشور، از همه وزرای کابینه اش خواست به منظور ترمیم دولت استعفا دهند.

خبرنگاران رئیس جمهوری پاراگوئه خواستار استعفای کابینه شد

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ بهروز به نقل از خبرگزاری فرانسه، وی با فشار فزاینده ای از سوی معترضان خشمگین از نبود واکسن کرونا و سیستم بهداشتی ضعیف این کشور روبرو است.

درخواست رئیس جمهوری از اعضای کابینه اش درپی اعتراض خشونت بار در شهر آسونسیون پایتخت پاراگوئه مطرح شد که در جریان آن چند تن زخمی شدند.

خوآن مانوئل برونتی وزیر ارتباطات پاراگوئه به وبلاگ بهروز گفت که رئیس جمهوری پیام معترضان را دریافت کرده و از همه اعضای کابینه اش خواسته است از مناصب خود استعفا کنند.

همچنین پیشتر خولیو مازولنی وزیر بهداشت پاراگوئه گفت به دلیل فشار اعمال شده از سوی مردم و حزبش وی، کناره گیری می کند.

اما در جریان اعتراض های پاراگوئه چه اتفاقی روی داد؟

معترضان روز جمعه در مقابل ساختمان کنگره در آسونسیون تجمع کردند تا به نبود دارو در جریان همه گیری کووید - 19 اعتراض کنند و خواستار استعفای رئیس جمهوری شوند.

سپس شورش بالا گرفت و درگیری های خشونت باری میان معترضان و پلیس در سراسر پایتخت رخ داد.

معترضان به طرف نیروهای پلیس سنگ و بطری پرتاب کردند، شیشه ها را شکستند و یک ایستگاه پلیس اصلی را به آتش کشیدند. پلیس نیز برای متفرق کردن معترضان از گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور استفاده کرد.

براساس گزارش های منتشر شده، دستکم 21 نفر در جریان درگیری های پاراگوئه زخمی شدند.

طبق اعلام وزارت بهداشت پاراگوئه، حدود 165 هزار نفر در سراسر پاراگوئه به کرونا مبتلا شده و بیش از 3 هزار و 200 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.

پاراگوئه 4 هزار دُز واکسن اسپوتنیک وی روسیه را دریافت کرده است. سیستم بهداشتی این کشور واقع در آمریکای جنوبی در آستانه فروپاشی است و ظرفیت تقریبا همه تخت های بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های عمومی تکمیل شده است.

دولت به تازگی به کمبود داروهای مهم برای مداوای بیماران مبتلا به کووید - 19 اذعان کرد.

این کشور آمریکای جنوبی که به لحاظ وسعت هم اندازه آلمان و سوئیس است، حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رئیس جمهوری پاراگوئه خواستار استعفای کابینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس جمهوری پاراگوئه خواستار استعفای کابینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید