دو زن ایرانی نامزد دریافت جایزه کمیته بین المللی پارالمپیک شدند

به گزارش وبلاگ بهروز، تهران (پانا) - کمیته بین المللی پارالمپیک فهرست نامزدهای تقدیر بخش بانوان برای روز جهانی زن در سال 2021 را بیان کرد.

دو زن ایرانی نامزد دریافت جایزه کمیته بین المللی پارالمپیک شدند

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، این کاندیداها در سه گروه موسسین، بخش نسل جوان و گروه کمیته های ملی پارالمپیک و فدراسیون های جهانی اعلام شده اند و منتخبین نهایی توسط کمیته ورزش بانوان IPC، همزمان با هشتم مارچ (18 اسفند) و در روز جهانی زن معرفی می شوند.

در بخش موسسین، بتول مشرف جوادی که سالهای متمادی به عنوان معاون ورزش دانشجویی، عضو هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و نیز نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین فعالیت کرده و زحمات زیادی در بخش توسعه ورزش بانوان متحمل شده است، در کنار نمایندگانی از اسکاتلند، آمریکا، چین تایپه و فیجی نامزد دریافت این جایزه اعلام شده است.

همچنین در بخش نسل جوان نیز نام زهرا نعمتی، کماندار پرافتخار کشورمان و دارنده اولین نشان طلای بانوان در بخش المپیک و پارالمپیک اعلام شده است.

وی به عنوان یک بانوی پارالمپین پیروز در سازمان ملل و پیرامون حقوق افراد دارای معلولیت سخنرانی کرده و در سال 2018 نیز به عنوان فردی که در اهداف توسعه ورزش بانوان فعالیت داشته به عنوان سفیر انتخاب شده است.

در کنار زهرا نعمتی، نام نمایندگانی از کشور سنگاپور، مالدیو، کلمبیا و نیز نماینده مهاجران نیز به چشم می خورد که برای دریافت این عنوان رقابت می نمایند.

بخش فدراسیون های جهانی و کمیته های ملی پارالمپیک نیز بخش پاراوزنه برداری کمیته بین المللی پارالمپیک و نیز کمیته های ملی پارالمپیک نیوزلند و پرو کاندید شده اند.

این برنامه از سال 2013 و با هدف تقدیر از بانوانی که نقش موثر در جنبش پارالمپیک و نیز الهام بخشی داشته و در راستای آرمان های این جنبش قدم برداشته و الگو بوده اند، شروع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دو زن ایرانی نامزد دریافت جایزه کمیته بین المللی پارالمپیک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو زن ایرانی نامزد دریافت جایزه کمیته بین المللی پارالمپیک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید