روش های بستن بار سفر ، هوشمندانه چمدان ببندید

به گزارش وبلاگ بهروز، یکی از دغدغه های مسافرت و آماده شدن برای سفری خاطره انگیز، بستن چمدان است. همه نگرانیم مبادا وسیله ای جا بماند یا لباس های تمیز و اتوکشیده در چمدان چروک شوند و هزینه خرید دوباره وسایل یا خشکشویی به هزینه های سفر افزوده شود.

روش های بستن بار سفر ، هوشمندانه چمدان ببندید

به گزارش وبلاگ بهروز به نقل از Womansday، با چند راهکار ساده می توانید بار سفرتان را سبک و مفید ببندید.

 • با برنامه پیش بروید

لوازمی را بردارید که احتمال استفاده از آنها در سفر 80 درصد است. بنابراین باید قبل از سفر برنامه ریزی کرد. قبل از هر کاری تمام آنچه را می خواهید با خود ببرید، روی زمین و کنار هم بچینید. چون همه وسایل جلو چشمتان قرار گرفته است می توانید بهتر تصمیم بگیرد و اشتباهات خود را کاهش دهید و درنهایت از بسته بندی وسایل اضافه جلوگیری کنید.

 • رژیمی لباس بردارید

لباس های نازک یا آنهایی را بردارید که موقع تا کردن حجم بسیار کمی می گیرند. به جای برداشتن یک لباس پشمی کلفت یا شلوار جین، سعی کنید از پلیورهای با بافت نازک استفاده کنید یا از شلوارهای پارچه ای و جوراب شلواری استفاده کنید. شلوارهایی با پارچه های گشاد نخی گزینه مناسبی برای سفر هستند، چراکه به هر تیپی می آیند و به راحتی زیر آنها می توانید دیگر لباس های خود را بپوشید.

 • لباس های کلفت را بپوشید

وقتی مجبورید لباس های گرم و حجیم بردارید، بهترین راه برای نحوه بستن چمدان، در واقع نگذاشتن آنها در چمدان است؛ آنها را بپوشید. به هر حال، این لباس ها از سرما و خنکای سفر در طول راه، شما را گرم نگه می دارند.

 • انواع پارچه را بشناسید

پیراهن ها، مانتوها و در کل لباس هایی را بردارید که چروک نمی شوند. لباس هایی که نایلونی، میکرو فیبری و ابریشم قابل شست وشو هستند از بهترین گزینه هایند. لباس های پنبه ای را کنار بگذارید؛ چراکه هم زود چروک و هم دیر خشک می شوند. با این حال اگر عاشق لباس های پنبه ای هستید، به سراغ لباس هایی بروید که در مقابل چین و چروک مقاومند.

 • اسپری ضد چروک تهیه کنید

در سفر به مقصد خود رسیده اید و در نحوه بستن چمدان هم دقت کرده اید. اما باز وقتی در هتل چمدانتان را باز می کنید می بینید لباس هایتان چروک شده اند؛ یک راهکار سریع این است که آنها را در حمام آویزان کنید و هنگامی که در حال دوش دریافت هستید، بخار آب لباس هایتان را صاف می کند. اگر این روش جواب نداد، می توانید اسپری ضد چروک تهیه کنید و روی لباس هایتان اسپری کنید. این گونه در وقت خود هم صرفه جویی کرده اید.

 • با لباس های کم بسازید

به این فکر نکنید که هر روز با یک مدل لباس بیرون بیایید. لباس هایی را انتخاب کنید که به راحتی عوض می شوند و با هر لباسی هماهنگ هستند. به عنوان مثال، لباس هایی با رنگ ها یا تنالیته رنگ یکسان مانند سیاه، سفید، قهوه ای یا خاکی انتخاب کنید. سپس رنگ را با وسایلی مانند جواهرات و زیورآلات یا دستمال گردن های رنگارنگ به تیپ خود اضافه کنید.

 • در انتخاب چمدان دقت کنید

تنوع چمدان های مسافرتی آن قدر زیاد است که شما را گیج می کند. سعی کنید از مدل هایی استفاده کنید که از دو قسمت مجزا می شوند و یک کوله پشتی کوچک هم دارند. بسیاری از کوله های طبیعت گردی یا برندهای جدید این گزینه را برای شما فراهم کرده اند.

 • هوشمندانه فکر کنید

تیپ های روزانه خود را با کمربند، جواهرات و روسری های مختلف تغییر دهید. این وسایل را در یک کیسه جداگانه بگذارید و همیشه همراه خود داشته باشید. حتی می توانید روسری را سر کنید. این وسایل را می توانید در کیف دوشی خود و در دسترس نگه دارید تا هر زمان که مایل بودید به آنها دسترسی داشته باشید.

 • انتخاب کفش مناسب

تعداد کفش هایی را که با خود می برید، کاهش دهید. برای هر سفر خانم ها، تنها یک کفش پاشنه دار و یک کفش تخت بردارند. کفش ها را برعکس و در کنار هم و در انتهای چمدان، در گوشه قرار دهید. درون کفش ها را می توانید با دیگر وسایل خود یا وسایل شکستنی پر کنید.

 • لباس هایتان را جداگانه بسته بندی کنید

در بازار بسته هایی برای جوراب ها، شال ها، لباس و پیراهن و شلوار برای خرید وجود دارد. مزیت این کیف ها و بسته بندی ها این است که وسایلتان را جدا از هم نگه می دارد و از قاطی شدن آنها با هم جلوگیری می کند. حتی بعضی از این بسته ها ضد آب هستند و باعث مرتب شدن چمدان می شوند. با این روش بسته بندی درون چمدان حتی در زمان ورود به هواپیما در گیت ورودی نگران به هم ریختن چمدانتان نخواهید بود.

 • لوازم بهداشتی برندارید

تمام لوازم بهداشتی از قبیل شامپو، صابون، مسواک و کرم بدن خود را در خانه بگذارید و از محصولات هتل استفاده کنید. شاید عاشق محصولات جدید هتل شوید. همچنین اگر احیانا نیاز به شامپو یا لوازم بهداشتی مارک خود را داشتید، همیشه مغازه ای برای خرید این گونه لوازم پیدا می کنید، بنابراین نگران نبود آنها در چمدانتان نباشید.

 • روی چمدانتان حساب کنید

برای سفر خود از ابتدا چمدانی را انتخاب کنید که سبک وزن باشد، به راحتی حرکت کند، درونش تقسیمات بهتری داشته باشد و حتی جنس بهتری داشته باشد. حتی بعضی از چمدان ها برای لپ تاپ نیز جای جداگانه دارند.

 • فشرده سازی لباس ها

در بازار بسته های فشرده سازی لباس وجود دارد که به شما اجازه می دهد دوبرابر حد معمول جا داشته باشید. این پلاستیک های فشرده سازی باعث تخلیه هوای اضافه بین وسایل و لباس ها می شود و فضای بیشتری برای شما به وجود می آورد.

 • محصولاتی با اندازه کوچک بگیرید

به یاد داشته باشید تمام لوازم مایع، ژل ها و مواد آرایشی بسته بندی بزرگ و جاگیری دارند. برای آنها به دنبال بسته ها و قوطی های کوچک باشید. سایز صابون خود را کوچک کنید یا از بسته بندی های مسواک و خمیردندان کوچک مسافرتی استفاده کنید.

 • بار خود را کم کنید

چمدان های سبک وزن انتخاب کنید. این کار هم فضای بیشتری به شما می دهد، هم سفر شما را راحت تر می کند. اگر در مقصد خود قصد خرید دارید، یک کوله مسافرتی را که به راحتی تخت و بسته بندی می شود، در چمدان خود قرار دهید. با این کار هنگام بازگشت می توانید درون آن را پر کنید و روی دوش خود بیندازید.

در ادامه ویدئویی آورده شده که ترفندهای بستن چمدان را به سادگی به تفکیک انواع لباس نشان می دهد و دیدنش خالی از لطف نیست.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

ویدئو از LIFEHACKER

منبع: همشهری آنلاین

به "روش های بستن بار سفر ، هوشمندانه چمدان ببندید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های بستن بار سفر ، هوشمندانه چمدان ببندید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید