سناتور آمریکایی: ترامپ برنامه ای برای مقابله با کرونا ندارد

به گزارش وبلاگ بهروز، یک سناتور دموکرات آمریکایی امروز سه شنبه از رئیس جمهور این کشور به دلیل نداشتن برنامه برای مقابله با کرونا انتقاد کرد.

سناتور آمریکایی: ترامپ برنامه ای برای مقابله با کرونا ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز، چاک شومر، نماینده دموکرات مجلس سنای آمریکا امروز سه شنبه از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور به دلیل بی برنامگی در مقابله با ویروس کرونا انتقاد کرد.

شومر در ادامه جدل هایش با ترامپ بر سر برنامه مقابله با کروناویروس امروز سه شنبه پیامی در شناسه کاربری اش در توئیتر منتشر نموده است.

ترامپ لحظاتی قبل در توئیترش نوشته بود: چاک شومر گریان دارد فقط بنا به دلایل تبلیغاتی این گلایه را مطرح می نماید که من باید جهت آمادگی برای مقابله با کرونا ویروس 2.5 میلیارذد دلار بودجه درخواست کنم. اگر درخواست چنین بودجه ای می کردم می گفت چه خبر است؟ او از ممنوعیت های مسافرتی که من در ابتدای کارم وضع کردم هو خوشش نمی آمد. من درست می گفتم. او بی کفایت است.

چاک شومر 3 دقیقه بعد از این توئیت در جواب ترامپ نوشت: من از درخواست بودجه رقت انگیز و نامناسب رئیس جمهور ترامپ انتقاد نکردم. به بی کفایتی او اشاره کردم؛ برنامه ای برای مقابله با کروناویروس ندارد. او تیم امنیت جهانی بهداشت در شورای امنیت ملی را منحل نموده، میخواهد بودجه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری را تا 16 درصد کاهش دهد و حتی یک نفر را برای نظارت بر مقابله با ویروس کرونا مشخص ننموده است.

پیش از این رسانه های آمریکایی گزارش داده بودند دولت دونالد ترامپ از کنگره به منظور مقابله با ویروس کرونا درخواست بودجه داده اما این درخواست با مقاومت دموکرات ها روبرو شده است.

بنا بر گزارش پایگاه هیل که تمرکز ویژه ای روی اخبار مربوط به کنگره آمریکا دارد، دولت دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه (به وقت واشنگتن) از کنگره درخواست بودجه حداقل 2.5 میلیارد دلاری برای مقابله با ویروس کرونا نموده است.

از نظر این رسانه آمریکایی، این درخواست نشان می دهد که دولت (ترامپ) در کوشش برای تقویت کردن پاسخ خود به این ویروس است، ویروسی که در حال گسترش به تعداد بیشتری از کشورهاست.

بنا بر گزارش هیل، درخواست کاخ سفید از کنگره برای این بودجه به سرعت با مقاومت دموکرات ها روبرو شده است.

نیتا لووی رئیس دموکرات کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: بدبختانه، درخواست دولت ترامپ برای تامین بودجه اضطراری، برای حفاظت از آمریکایی ها در برابر شیوع ویروس مرگبار کرونا کافی نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سناتور آمریکایی: ترامپ برنامه ای برای مقابله با کرونا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی: ترامپ برنامه ای برای مقابله با کرونا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید