دکتر فائوچی: مصونیت ترامپ مقابل کرونا موقت است، نه دائم

به گزارش وبلاگ بهروز، کارشناس ارشد بیماری های عفونی در آمریکا گفت، رئیس جمهوری آمریکا مصونیت موقت مقابل ویروس کرونا به دست آورده است اما هنوز هم باید ماسک استفاده کند.

دکتر فائوچی: مصونیت ترامپ مقابل کرونا موقت است، نه دائم

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پزشکان هفته گذشته بعد از آنکه تست کووید-19 دونالد ترامپ مفنی شد او را از بیمارستان مرخص کردند. رئیس جمهوری آمریکا می گوید، فکر نمی نماید که دیگر ناقل باشد. او مدعی شد: وقتی شما آن را می گیرید، بهتر می شوید و بعد مصون هستید!

دکتر آنتونی فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری های واگیردار و آلرژی آمریکا دوشنبه به شبکه خبری سی ان ان گفت: اگر منظور او این است که چون مبتلا شده و بهبود یافته، دیگر مبتلا نخواهد شد، این درست است اما برای مدت زمان محدودی. آنچه ما نمی دانیم این است که آن دوره مصونیت چه مقدار طول می کشد. بنابراین به لحاظ فنی، این واقعیت که او از نظر ایمنی بهبود یافته است، اینکه در او یک واکنشی ایمنی وجود دارد، این امر به احتمال زیاد از او در برابر عفونت مجدد محافظت می نماید.

با این حال فائوچی ادامه داد، او هنوز هم باید از ماسک استفاده کند و چند برابر مراقب باشد چون خطر ابتلای دوباره وجود دارد.

دکتر فائوچی گفت: آنها دریافته اند که اگر 10 روز از آغاز علائم گذشته باشید، احتمال انتقال شما بسیار کم است؛ این که قادر به انتقال آن باشید. اگر واقعاً می خواهید دقیق باشید، یک آزمایش پی سی آر PCR انجام می دهید و نشان می دهید که فرد دارای سطحی از ویروس است که قرار نیست منتقل گردد. و این همان چیزی است که می توانید گاهی اوقات انجام دهید. اینکه آیا آنها چنین کاری انجام می دهند یا خیر، باید دید.

این کارشناس ارشد بیماری های عفونی اضافه کرد: مواردی از ابتلای دوباره بیماران به کرونا دیده شده است. بنابراین شما نمی توانید از واژه مصونیت با قاطعیت بهره ببرید و باید احتیاط کنید.

این اظهارات در حالی عنوان شد که دکتر شان کانلی، پزشک کاخ سفید دوشنبه در بیانیه ای گفت تست کرونای ترامپ منفی شده است. او همچنین گفت، ترامپ تست های آنتی ژن و موارد دیگر هم داشته است و همگی نشان دادند که او سرایت دهنده به دیگران نیست. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "دکتر فائوچی: مصونیت ترامپ مقابل کرونا موقت است، نه دائم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر فائوچی: مصونیت ترامپ مقابل کرونا موقت است، نه دائم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید