سه شهرک دیگر تا آزادسازی کامل شمال استان حماه

به گزارش وبلاگ بهروز، منابع خبری اعلام کردند که ارتش سوریه امروز پیروز شده است کنترل چند شهرک دیگر را به دست گیرد و فقط شهرک های مورک، لحایا و معرکبه باقی مانده که آزاد نشده است.

سه شهرک دیگر تا آزادسازی کامل شمال استان حماه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز، منابع خبری از تداوم عملیات ارتش سوریه در شمال استان حماه و پیشروی در این منطقه در برابر عناصر تروریستی جبهه النصره خبر می دهند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که نیروهای سوری امروز آدینه پیروز شدند شهر کفرزیتا و شهرک لطمین را در شمال استان حماه آزاد نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، با این پیشروی، فقط شهرک های مورک، لحایا و معرکبه باقی مانده است که ارتش سوریه کنترل آن را به دست گیرد.

در همین ارتباط، گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- گزارش داد که نیروهای سوری صبح امروز پیروز شدند کفرزیتا را که بزرگترین شهرک شمال حماه است، آزاد نمایند.

دیدبان همچنین اظهار داشت که نیروهای سوری پیروز شدند کنترل ارتفاعات شرق شهرک مورک را به دست گیرند.

کما اینکه پایگاه خبری یونیوز اظهار داشت که ارتش سوریه به سمت شهرک اللطامنه پیشروی نموده و توانسته است آن را آزاد کند.

نقشه آرشیوی؛ اندازه بزرگتر اینجا

با وجود اینکه اسپوتنیک به نقل از یک فرمانده میدانی سوری گزارش داد که نیروهای سوری پیروز شده اند اللطامنه را آزاد نمایند، ولی یک منبع نظامی به شبکه خبری روسیا الیوم گفت که اللطامنه در محاصره ارتش سوریه واقع شده است و هنوز آزاد نشده است.

عملیات ارتش سوریه در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه که دروازه ورود به عملیات وسیع آزادسازی ادلب محسوب می گردد، از اواسط اردیبهشت ماه شروع شد.

در بین این عملیاتها، دو مرحله اعلام آتش بس با کارشکنی تروریست های جبهة النصره همراه شد، ولی دور جدید حملات پس از سیزدهمین نشست آستانه در دهم مرداد شروع شده است.

پیشروی مکرر ارتش سوریه پس از تسلط نیروهای سوری بر شهرک مهم الهبیط و پس از آن، آزادسازی شهرک الزکاه صورت گرفت که به همراه اللطامنه و کفرزیتا، منطقه موسوم به مثلث مرگ را تشکیل می داد.

خان شیخون نیز شهر بسیار راهبردی است که ارتش سوریه با آزادسازی آن توانست، تروریستها را در شمال استان حماه محاصره کند.

خان شیخون مشرف بر راستاهای اصلی و حیاتی است و این راستاها باعث شده که حلقه وصل بین ریف های شرقی، غربی و شمالی بر ادلب باشد. آزادسازی این شهر، گام نخست برای بازگشایی راستا بین پایتخت مالی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است.

از نظر نظامی اما، آزادسازی خان شیخون، باعث می گردد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی کفرسجنة و معرة النعمان پیشروی کند؛ منطقه ای که حلقه وصل راستاهای بین المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سه شهرک دیگر تا آزادسازی کامل شمال استان حماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه شهرک دیگر تا آزادسازی کامل شمال استان حماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید