برای اولین بار 780 روستای کشور به اینترنت متصل شد

به گزارش وبلاگ بهروز، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت امروز و با ساخت 500 سایت، 780 روستای کشور برای نخستین بار به اینترنت متصل شدند.

برای اولین بار 780 روستای کشور به اینترنت متصل شد

عیسی زارع پور امروز (یکشنبه) در مراسم اتصال یک هزار روستا به شبکه ملی ارتباطات پایدار و پرسرعت اضافه کرد: در افتتاح امروز با احداث 500 سایت ارتباطی، 780 روستا برای نخستین بار به اینترنت پرسرعت متصل شدند و 250 روستا نیز ارتقای کیفیت داشتند.

وی بیان داشت: درخواستی که از روستاییان دارم این است که همچنان که تا به امروز همراهی کردند، پس از این نیز همراه باشند تا بتوانیم زیرساخت های ارتباطی شان را توسعه بدهیم.

زارع پور اظهار داشت: تا به امروز همکاری خوبی وجود داشته است، اما از ان جایی که دولت سیزدهم میخواهد تا انتها 1401 همه روستاها را به شبکه ارتباطی کشور متصل کند، این همراهی باید بیشتر گردد.

وزیر ارتباطات تاکید نمود: امروزه تمام ابعاد زندگی مردم تحت تاثیر فناوری اطلاعات نهاده شده است. از حوزه آموزش گرفته تا اقتصاد و فرهنگ به فناوری گره خورده اند. امروزه تصور کردن زندگی بدون فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مردم ترسناک است.

وزیر ارتباطات تاکید نمود: در بعضی روستاها، مردمی که حتی جاده و برق ندارند می گویند ما بیش از این ها احتیاج به اینترنت داریم. البته پیش احتیاج رساندن اینترنت رساندن برق و کشیدن جاده است.

زارع پور اضافه کرد: 40 هزار روستا در کشور وجود دارد. در ابتدای دولت برداشت ما این بود که چهار هزار روستای فاقد ارتباط در کشور هستند که باید برای آن برنامه ریزی کنیم. اما متوجه شویم که سه هزار و 500 روستا نیز وجود دارند که ارتباطات آن ها با کیفیت مناسبی همراه نیست.

وی تاکید نمود: از ابتدای ورود به وزارت ارتباطات، اتصال چهار هزار روستا در دستور کار نهاده شد و تعدادی از روستاهایی که امروز افتتاح کردیم جزو روستاهایی هستند که کار اتصال آن ها به اینترنت در دولت قبل شروع شده و اکنون به انتها رسیده است.

زارع پور توضیح داد: تمام بخش های دولت و نظام باید پای کار بیایند تا زیرساخت ارتباطی کشور برای توسعه استفاده کنیم. یکی از دغدغه های ما حفاظت از حریم خصوصی خانواده ها و توسعه اقدامات فرهنگی است. چندین پروژه در نظر داریم که در روزهای آینده بهمن رونمایی خواهد شد.

اتصال همه روستاها به شبکه ارتباطی کشور تا انتها 1401

بر اساس آخرین گزارشی که مجری توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات در گفت وگو با ایرنا ارائه داد، اکنون حدود 80 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار کشور به اینترنت متصل هستند و تا انتها 1401 همه روستاهای ایران به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت کشور متصل خواهند شد.

طبق آخرین آمار، سه هزار و 500 روستا دارای ارتباطات حداقلی هستند و چهار هزار روستای کشور هیچ ارتباط اینترنتی ندارند. وزارت ارتباطات برای حذف این شکاف اجتماعی مکلف است که همه این هفت هزار و 500 روستا را به شبکه ارتباطی پایدار و پرسرعت متصل کند. امروز یک هزار روستا با حضور وزیر ارتباطات و معاونان وی در استان های فارس و اردبیل به شبکه ارتباطی کشور متصل شدند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برای اولین بار 780 روستای کشور به اینترنت متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اولین بار 780 روستای کشور به اینترنت متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید