صنایع غذایی و اسراری که نمی خواهند شما بدانید

به گزارش وبلاگ بهروز، در این مطلب به نکاتی که بسیاری از فراوری کنندگان غذایی نمی خواهند شما بدانید می پردازیم، همراه ما باشید.

صنایع غذایی و اسراری که نمی خواهند شما بدانید وقتی بین قفسه های فروشگاه می چرخید همون چیزی رو بر می دارید که ظاهرش نظرتون رو جلب میکنه. اما آیا واقعا این کار درستیه؟ هیچوقت ظاهر خوراکی ها طعم و سالم بودنشون رو تضمین نمیکنه. بعد از خوندن این مطلب تصمیم می گیرید غذاهایی رو خریداری کنید که سالم هستن نه قشنگ.

پنیر سختهنگام خرید پنیر به رنگ، سوراخ ها و بافت پنیر دقت کنید. این ها باید کاملا متحدالشکل باشند و هیچ پوسته سفیدی روی پنیر وجود نداشته باشد. اگر بعد از این که کمی پنیر را فشرده کردید به حالت اولیه برنگشت یعنی نباید آن را بهره ببرید.

گوشتگوشت تازه صورتی است نه قرمز کم رنگ یا حتی قهوه ای. رگه های چربی هم باید براق و روشن باشند. یک گوشت تازه و خوب هم به حالت اولیه برمیگردد و به دست ها نمی چسبد.

پودر قهوهقهوه های مقرون به صرفه مطمئنا قهوه های خوبی نیستند. با این وجود ممکن است طعم آن ها با قهوه های گران قیمت یکی باشد. قهوه های خوب هرگز در شیشه های پلاستیکی نگهداری نمی شوند بلکه در ظروف شیشه ای یا فلزی فروخته می شوند. به برترین تاریخ مصرف آن هم دقت کنید که نباید بیشتر از 18 ماه باشد.

عسلعسل طبیعی شفاف و یک رنگ است. یک عسل با کیفیت بسیار شیرین و عطر خاصی دارد. یک قطره عسل بین انگشت ها بریزید اگر زود جذب پوست شد کیفیت خوبی دارد.

بستنیهمیشه مواد تشکیل دهنده بستنی را بخوانید. معمولا بستنی هایی که طعم توت فرنگی یا آلبالو دارند طبیعی نیستند. پس بستنی های آجیلی انتخاب کنید. بستنی های یخی هم به ندرت از مواد طبیعی درست می شوند.

شکلاتاول از همه به مواد تشکیل دهنده شکلات دقت کنید. هر چه فهرست مواد کوتاه تر باشد بهتر است. یک شکلات خوب باید حاوی کاکائو باشد هر ماده دیگری نشانه مصنوعی بودن آن است. به علاوه شکلاتی انتخاب کنید که روغن کاکائو داشته باشد نه روغن سبزیجات.

ماهیماهی های تازه چشم های واضح و مشخصی دارند. چشم های برجسته و تار نشان دهنده کهنه بودن ماهی است. آبشش های ماهی باید قرمز یا در مواردی صورتی باشد.

ناننان تازه هرگز نباید سفت باشد پس قبل از خرید در فروشگاه به آن دست بزنید. نان های بسته بندی شده شاید بیشتر تازه بمانند اما طعمشان را از دست می دهند.

ژلاتینژلاتین از پوست، تاندون، رباط و یا استخوان گاو و ماهی درست می گردد.

منبع: سایت برترینها

منبع: راسخون

به "صنایع غذایی و اسراری که نمی خواهند شما بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع غذایی و اسراری که نمی خواهند شما بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید