(عکس) هنرمندی که 8 سال پیش کرونا را نقاشی کرد!

به گزارش وبلاگ بهروز، تارا بهبهانی هنرمندی است که حدود هشت سال قبل برای شرکت در بینال پکن، اثری را خلق کرد که به ویروس کرونا بی شباهت نبود. او که آن روز ها هیچ ایده ای درباره این ویروس کوچک جان سخت نداشت، صرفا کوشش نموده بود با خلق این اثر تصویری از آینده بشریت را نشان بدهد؛ تصویری که حالا شباهتش با ویروس کرونا برای خودش هم عجیب است.

(عکس) هنرمندی که 8 سال پیش کرونا را نقاشی کرد!

این هنرمند در گفت وگویی با ایسنا، درباره ایده خلق این اثر شرح می دهد: سال 2012 پنجمین بینال پکن با موضوع آینده و واقعیت برگزار گردید که من نیز بر اساس همین موضوع این اثر را خلق کردم. این اثر برخلاف تمام آثاری که کشیده بودم و پر از رنگ بودند، جنبه های دیگری از جهان را نشان می داد و به قسمت تاریک آن پرداخته بود. به هر حال همه می دانیم که هر چقدر برای نشان دادن جنبه های روشن زندگی کوشش کنیم باز هم جنبه های منفی وجود دارند و حتی ممکن است در طول زمان این جنبه های منفی عظیم شوند و شاید آن قدر عظیم شوند که خود آدم ها را بخورند.

او با تاکید بر این که هنگام خلق این اثر هیچ ذهنیتی از ترسیم یک ویروس در ذهن نداشته، ادامه می دهد: من در این اثر یک کارخانه فراوری انبوه را کشیده بودم و اصلا به ذهنم نمی رسید که روزی برسد که همانند فیلم های هالیوودی همه مردم جهان از ترس یک ویروس کوچک ذره بینی در خانه های شان بمانند و جهان مختل گردد.

منبع: فرارو

به "(عکس) هنرمندی که 8 سال پیش کرونا را نقاشی کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) هنرمندی که 8 سال پیش کرونا را نقاشی کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید