فتاحی: شهرداری تهران چرخه حیات محصولات و خدمات فرهنگی هنری را احیا می نماید

به گزارش وبلاگ بهروز، سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران از همکاری فعالان فرهنگی هنری در اجرای پویش رونق اقتصاد فرهنگ و هنر که هم زمان با عید سعید فطر کلید می خورد اطلاع داد.

فتاحی: شهرداری تهران چرخه حیات محصولات و خدمات فرهنگی هنری را احیا می نماید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهروز، به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محسن فتاحی در نشست با فعالان پخش محصولات فرهنگی هنری در فضای مجازی و فعالان صنفی این حوزه گفت: در شرایط کنونی که امکان برگزاری مراسم و همایش ها وجود ندارد، شهرداری تهران کوشش دارد زمینه همکاری و همگرایی بین بخش های مختلف فراوری و توزیع محصولات فرهنگی و هنری در راستای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر را در شرایط کرونایی فراهم کند.

وی با اشاره به شرایط خاص پیش آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا و تاثیر آن بر فضای کسب و کار اظهار کرد: اداره کل فرهنگی شهرداری تهران در راستای وظایف خود در این حوزه، نقش تسهیلگری و آماده سازی بستر های راه اندازی پویش رونق اقتصاد فرهنگ و هنر دارد.

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران اضافه کرد: پویش رونق اقتصاد فرهنگ و هنر که در بستر فضای مجازی، رونق بخش عرضه و تقاضای محصولات فرهنگی و هنری است و با هدف رونق کسب و کار های فرهنگی و هنری و فراهم کردن امکان دسترسی آسان آحاد شهروندان به این محصولات، عملیاتی خواهد شد.

به گفته فتاحی، به همین دلیل شهرداری تهران در نظر دارد ضمن یاری به ایجاد بستر مناسب و استاندارد در فضای مجازی، امکان حضور فراوریکنندگان این حوزه به منظور عرضه محصولات و خدمات فرهنگی، تسهیل در تامین محصولات فرهنگی مورد احتیاج شهروندان در این ایام، گسترش چرخه عرضه و فروش محصولات و خدمات فرهنگی و هنری با حداکثر تخفیف (تا 70 درصد بر اساس شرایط کسب و کار و اقتصاد هر یک از صنوف) و در نهایت امکان دستیابی آسان مصرف کنندگان به خدمات و محصولات فرهنگی را فراهم کند.

سرپرست اداره کل فرهنگی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد که با همگرایی فراوری کنندگان آثار فرهنگی و هنری و بخش های دولتی و عمومی و نیز فعالان پخش کالا ها در فضای مجازی، این پویش همزمان با عید سعید فطر راه اندازی گردد.

همچنین آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان

با اشاره به سود محدود و حداقلی ناشی از عرضه کتاب توسط کتاب فروشان، اجرای طرح های فصلی را برای دستیابی به اهداف عنوان شده مناسب دانست و بر ضرورت برنامه ریزی و ترویج فرهنگ و سنت شایسته تهیه کتاب از کتاب فروشی ها برای حمایت از مشاغل و کارکنان این حوزه تاکید کرد.

در ادامه حسین پور مدیر عامل خانه کتاب نیز با بیان اجرای مناسب طرح فصلی کتاب (32 فروش هزار عنوان کتاب) خواهان تداوم اجرای چنین طرح هایی با مشارکت شهرداری شد و آمادگی این مجموعه را برای همکاری در این زمینه بیان کرد.

در این نشست که با حضور مدیران عامل شهر کتاب آنلاین، دیجی کالا، فیدیبو، سینما تیکت، شبکه تلویزیونی تیوا، فیلم نت، بیپ تونز و همچنین مدیران اپلیکیشن های نوار، طاقچه، واوخوان و پیغام رسان سروش پلاس، نمایندگانی از انجمن موسیقی ایران، انجمن خوشنویسان ایران، اتحادیه ناشران و کتابفروشان، اتحادیه تعاونی های صنایع دستی تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب ایران و بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار گردید؛ حاضرین ضمن استقبال از طرح شهرداری تهران و بیان پیشنهادات، آمادگی خود را برای همکاری بیان کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فتاحی: شهرداری تهران چرخه حیات محصولات و خدمات فرهنگی هنری را احیا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتاحی: شهرداری تهران چرخه حیات محصولات و خدمات فرهنگی هنری را احیا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید