قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی است

به گزارش وبلاگ بهروز، خبرنگاران/گیلان استاندار گیلان با تأکید بر لزوم تقویت فضای همدلی و همراهی در استان، گفت: قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا، نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی از سوی همگان است.

قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی است

دکتر ارسلان زارع عصر امروز در نشست با اعضای مجمع نمایندگان استان که به منظور بررسی آخرین شرایط بیماری کرونا برگزار شد، اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ظرفیت بسیار خوبی برای پیگیری مسائل و مسائل در سطح ملی و نیز حفظ و تقویت آرامش اجتماعی دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان به پیگیری مستمر از دو هفته گذشته مبنی بر استقرار بیمارستان موقت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه تمهیدات و پیش بینی ها برای استقرار بیمارستان 360 تختخوابی موقت اجرا شده و آمادگی وزارت دفاع درخصوص راه اندازی اعلام شد.

استاندار گیلان بر ضرورت حفظ آرامش اجتماعی جامعه تاکید و شرح داد: فضای همدلی و همراهی باید بیشتر شود و مردم با جدی دریافت مقابله با این ویروس، کمال همکاری را با خدمتگزاران خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت تمام اهتمام خود را بکارگرفته اگرچه در این راستا نواقص و مسائلی وجود دارد، افزود: شاخص زیرساخت های بهداشت استان گیلان نسبت به میانگین کشوری کمتر است و بدیهی بود که با محدودیت امکانات و نیروی انسانی، آمادگی برای مواجهه با این ویروس در سطح وسیع نداشته باشیم به همین خاطر مکررا درخواست پشتیبانی بیشتر از وزارت بهداشت داشته ام.

زارع با اشاره به اینکه علیرغم استفاده از تمامی ظرفیت های دولتی و غیردولتی نیازمند امکانات بیشتری از جمله تجهیزات هستیم، افزود: به منظور قطع زنجیره گسترش شیوع ویروس کرونا، همچنان رعایت توصیه های بهداشتی توسط مردم و حضور در منازل برای موفقیت مقابله با این بیماری ضرورت دارد.

نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان نیز از ارسال اقلام بهداشتی مورد نیاز استان تا دوشنبه هفته جاری خبر داد و شرح داد: باید تلاش کنیم با گسیل امکانات به سمت گیلان، آلامی برای مردم باشیم.

دکتر محمدحسین قربانی بر ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت های بخش خصوصی و منطقه آزاد انزلی در جهت گسترش امکانات تاکید کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان نیز با قدردانی از تلاش های استاندار گیلان و مجموعه دست اندرکاران مقابله با این ویروس گفت: از دولت انتظار داریم در اعلام شرایط ساعت کاری و مسائلی دیگر باید استان گیلان به صورت استثنا در نظر گرفته شود.

دکتر ذبیح اله نیکفر بر ضرورت کاهش تردد مردم و لزوم حضور در منازل تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم شرایط روستاها حفظ شود و در راستا گسترش خدمات رسانی از بیمارستان های خصوصی حمایت بیشتری شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع زنجیره گسترش شیوع کرونا نیازمند رعایت توصیه های بهداشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید