نکونام: هر بازی برای ما فینال نیست، هرکاری گفتیم، برعکسش را انجام دادند

به گزارش وبلاگ بهروز، سرمربی فولاد خوزستان می گوید برای اینکه تیمش بتواند مدعی قهرمانی باشد، باید ابزار لازم را داشته باشد.

نکونام: هر بازی برای ما فینال نیست، هرکاری گفتیم، برعکسش را انجام دادند

به گزارش وبلاگ بهروز، جواد نکونام سرمربی فولاد خوزستان در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل شهرخودرو در هفته نوزدهم رقابت های لیگ برتر اظهار کرد: می دانیم تیم شهرخودرو با توجه به بازی هایی که داشته است، تیم آماده ای است و آغاز مسابقاتش در لیگ برتر زودتر از ما بوده است. بازیکنان این تیم از هماهنگی خوبی برخوردار هستند و فوتبال خوبی بازی می نمایند. ما هم برنامه خاصی داریم تا نمایش خوبی ارائه دهیم و هم بتوانیم در این بازی پیروز باشیم.

نکونام درباره واکنش به صحبت های امیر قلعه نویی در نشست خبری بعد بازی تیمش در هفته هجدهم لیگ برتر گفت: در این رابطه توضیحی ندارم.

او درباره عملکرد شیمبا و تعداد کم گل هایش در این فصل گفت: آقای گل تا به حال تکراری نشده است و آقای گل شدن بستگی به نکات قابل توجهی دارد. تیم های دیگر عملکرد بازیکنان را می شناسند و معمولا در بازی ها شیمبا تحت کنترل دو مدافع است.

سرمربی درباره تاکتیک تیمش گفت: ما در نیم فصل اول برخی بازی ها را دفاع-ضدحمله بازی کردیم و خیلی از بازی ها را کامل برای بردن و حمله کردن می رفتیم. شرایط هر بازی فرق دارد و نمی توانیم بگوییم که مقابل سپاهان یک نوع بازی می کنیم و مقابل تیم های دیگر یک مدل دیگری بازی کنیم. تیم سپاهان مدعی قهرمانی است و در لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی مدعی است. تیم ما در نیم فصل دوم خیلی روان تر بازی می نماید. این مساله به دلیل شناخت مربی و بازیکن از یکدیگر است. در نیم فصل دوم چند بازیکن به ما اضافه شده است و خلاء های موجود پر شده است. ما به دو هفته زمان داریم تا به هماهنگی کامل برسیم و در خاتمه رتبه خوبی کسب کنیم.

نکونام اظهار داشت: هدف طرفداران، هدف من است اما من ابزار می خواهم. اگر من شرایط نیم فصل اول را در این نیم فصل داشتم، قطعا مدعی قهرمانی بودیم. شما یادتان است در نساجی تیمی را بستم که در نیم فصل در رتبه نهم جدول بود و در حال حاضر 9 نفر از بازیکنانی که من آن ها را جذب کردم، هنوز در تیم بازی می نمایند. من برای قهرمانی ابزار می خواهم. برخی بازیکنان قیمت مشخصی دارند و برخی از آن ها بازیکنانی هستند که می توانند نتیجه بازی را عوض می نمایند. اگر طرفدار به فکر سهمیه است، من به فکر قهرمانی هستم اما باید برای این جهت باید ابزار لازم را داشته باشد.

او تاکید نمود: اینکه می گویند هر بازی برای ما فینال است، به هیچ عنوان درست نیست. ما سعی می کنیم در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم. فینال برای کسانی است که می خواهند در این رقابت ها قهرمان باشند. تیم ما می تواند مدعی قهرمانی باشد اما احتیاج به ابزار دارد. ما در نیم فصل 4 بازیکن با کیفیت گرفتیم و خودتان دیدید برخی تیم های بزرگ در نیم فصل نتوانستند یار بگیرند. ما احتیاج به زمان داریم تا به هماهنگی برسیم. ما پاتوسی را گرفتیم و 9 روز بعد برای ما بازی نموده است. بودن فرشاد احمدزاده و پاتوسی برای ما باارزش است و آن موقع است که می توانیم با وجود هماهنگ شدن آن ها، کیفیت فوتبال خود را تماشا کنیم.

سرمربی فولاد اضافه نمود: من الان در تیم بازیکن دارم که 12 کیلومتر می دود و یکی از بهترین نفرات تیم است. تیم ما در نیم فصل دوم با یک دیدگاه متفاوت از نیم فصل اول به لیگ برتر راه پیدا کرد و باید به خاطر این تغییر از مجموعه باشگاه تشکر کرد. اما باید این را در نظر گرفت که نیم فصل کافی نیست چون در این مقطع تیمی به ما بازیکنش را نمی دهد. ما کوشش می کنیم هرروز بهتر شویم و هر کسی که بیشتر زحمت بکشد، پیروز تر خواهد بود.

نکونام درباره شرایط ورزشگاه شهدای فولاد گفت: از روزی که من به این ورزشگاه پای گذاشتم، واقعا لذت بردم و معتقدم فوتبال خوزستان و باشگاه فولاد به این ورزشگاه احتیاج داشت اما از روزی که به این ورزشگاه آمدیم، هزار و یک مشکل داشتیم. یک روز گفتیم چمن زمین را کوتاه کنیم، کوتاه نکردند. یک روز گفتیم زمین را آب بدهید، آب ندادند و هر کاری که می گفتیم برعکسش را انجام می دادند. با توجه به تجربه ای که آقای آذری در ساخت زمین فوتبال دارند، زمین از شرایط بهتری برخوردار شده است. زمانی که تیم ما به زمین می رفت، به ما تذکر می دادند مواظب باشید که چمن کنده نگردد. اصلا کنده گردد. بازیکنان من باید به این زمین عادت نمایند. تیم من تا هفته دوازدهم لیگ برتر در این زمین غریبه بود. در نگهداری این زمین به باشگاه فولاد کم لطفی شد.

او در ادامه افزود: من اتفاقاتی را در رابطه با ورزشگاه دیدم که واقعا ناراحت نماینده بود. مثلا داشتند سکوها را می شستند، آب در رختکن می ریختند. می گفتیم که زمین شل است نباید آب ریخت دوباره می رفتند آب می دادند. با وجود آقای آذری شرایط زمین خیلی بهتر شده است. ما در زمین اصلی تمرین نمی کنیم و در زمان های خیلی خاص سراغ زمین اصلی می رویم. زیبایی این ورزشگاه از نمای تلویزیون است و ما از این زمین و ورزشگاه خیلی ضربه دیدیم.

سرمربی فولاد درباره بسته شدن پنجره جابجایی تیمش گفت: اطلاعات جدیدی در این رابطه ندارم اما هر اتفاقی که بیفتد سعی می کنم آن را به فرصت تبدیل کنیم. امیدوارم این رای عادلانه باشد که مسوولین حقوقی باشگاه پیگیر این مساله هستند. رایی که داده شده بسیار سخت گیرانه است. شما خودتان می دانید چنین اتفاقی در تیم های بزرگ تر اتفاق افتاده است اما مثل ما چنین حکمی داده نشده است. من خودم موافق قانون هستم اما باید قانون برای همه باشد.

به گزارش وبلاگ بهروز، مجتبی سرآسیایی سرمربی شهرخودرو با وجود اینکه هماهنگی های لازم برای حضور او در نشست خبری فراهم شده بود، در این کنفرانس مطبوعاتی حضور پیدا نکرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نکونام: هر بازی برای ما فینال نیست، هرکاری گفتیم، برعکسش را انجام دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: هر بازی برای ما فینال نیست، هرکاری گفتیم، برعکسش را انجام دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید