نیروهای منصور هادی خود را برای حمله به عدن آماده می کنند

به گزارش وبلاگ بهروز، منابعی در جنوب یمن فاش کردند که نیروهای دولت منصور هادی تجهیزات زیادی برای آغاز حمله به شهر عدن که در دست نیروهای امارات است، به اطراف این شهر ارسال کرده اند.

نیروهای منصور هادی خود را برای حمله به عدن آماده می کنند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز، همزمان با تهدید های نیروهای مورد حمایت امارات عربی متحده علیه نیروهای مورد حمایت سعودی، برخی منابع از آمادگی دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی برای حمله به شهر عدن (جنوب غرب یمن) خبر دادند.

منابعی نظامی امروز شنبه (24 اسفند) فاش کردند که نیروهای منصور هادی که مورد حمایت عربستان سعودی و ائتلاف نظامی تحت رهبری این کشور است، تجهیزات و نیروهای رزمی به شهرستان شقره واقع در استان ابین (شرق عدن) گسیل داشته است.

این منابع گفتند: نیروهایی از شبوه (استانی در شرق عدن) به صورت کاروان و گروهی به منطقه آمده اند و دولت قانونی [دولت مستعفی منصور هادی] برنامه ای برای تکمیل سیطره خود بر مناطق لورد، المحفد و الوضیع واقع در استان ابین به عنوان مرحله اولیه سیطره بر شهر زنجبار طراحی کرده اند تا سیطره بر عدن را أمن کنند.

دور جدید اختلافات بین نیروهای تحت امر امارات (شورای انتقالی جنوب یمن) و نیروهای منصور هادی (مورد حمایت ریاض) از هفته گذشته با درگیری در برخی مناطق مسکونی شهر عدن آغاز شد و امروز شنبه با مخالفت نیروهای تحت امر امارات با سیطره نیروهای مورد حمایت سعودی بر فرودگاه بین المللی عدن تشدید شد.

گفته می شود که شورای انتقالی جنوب یمن در حال برگزاری نشست فوق العاده و پشت درهای بسته برای بررسی نحوه پاسخ به نیروهای مورد حمایت سعودی است و در حال آماده باش کامل به سر می برد.

در همین ارتباط، ضیف الله الشامی، وزیر اطلاع رسانی و سخنگوی دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) در واکنش به تحولات جنوب این کشور گفت که این حوادث نتیجه درگیری بر سر منافع و غنایم است و هیچ هدف ملی برای یمن ندارند.

او به خبرگزاری یمن گفت که شبه نظامیان در جنوب یمن مزدورانی هستند که ائتلاف سعودی از آن ها استفاده می کند و امروز به ابزار و پیاده نظام این ائتلاف تبدیل شده اند.

درگیری ها بین نیروهای مورد حمایت امارات و نیروهای دولت منصور هادی از اواخر تابستان گذشته از عدن آغاز شد و طی آن نیروهای شورای انتقالی مورد حمایت ابوظبی ادارات و ساختمان های دولت عدن را به اشغال خود درآوردند و در عرض یک ماه پیشروی آن ها به استان های ابین و شبوه هم رسید.

ناظران و تحلیلگران این درگیری ها را درگیری های نیابتی بین عربستان سعودی و امارات عربی متحده عربی عنوان می کردند و بعد از چند ماه درگیری و کشتار که تلفات آن بالای 500 کشته رسید، نیروهای متخاصم 14 بهمن ماه در شهر ریاض، با حضور سران امارات و سعودی توافق نامه توقف درگیری ها را امضا کردند. با این حال درگیری ها امروز نشان می دهد اختلافات به رغم توافقات صوری کما فی السابق پابرجاست.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای منصور هادی خود را برای حمله به عدن آماده می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای منصور هادی خود را برای حمله به عدن آماده می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید