آمریکا از اعزام نیروهای نظامی این کشور به عربستان سعودی اطلاع داد

به گزارش وبلاگ بهروز، وزیر دفاع آمریکا در گفت وگوی تلفنی با ولی عهد سعودی ضمن اعلام حمایت واشنگتن از ریاض، از اعزام نیروهای جدید به عربستان سعودی اطلاع داد.

آمریکا از اعزام نیروهای نظامی این کشور به عربستان سعودی اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز، وزیر دفاع آمریکا در گفت وگوی تلفنی با ولی عهد سعودی ضمن اعلام حمایت واشنگتن از ریاض، از اعزام نیروهای جدید به عربستان سعودی اطلاع داد.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) شامگاه چهارشنبه (سوم مهر) گزارش داد که محمد بن سلمان از طرف مارک اسپر، همتای آمریکایی خود تماس تلفنی داشته است.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آمریکا طی این گفت وگو، در خصوص تمهیدات جاری و لازم جهت اعزام نیروهای آمریکایی دفاعی به عربستان سعودی سخن گفته است.

مارک اسپر به محمد بن سلمان گفته است که ایالات متحده آمریکا همه آنچه را که برای دفاع از عربستان سعودی لازم و لازم است، انجام خواهد داد.

وزیر دفاع آمریکا ایران را به اتخاذ سیاست های خصمانه ثبات زدا در منطقه غرب آسیا متهم کرد و گفت که باید جلوی این سیاست های ایران را گرفت. اسپر همچنین از عربستان سعودی به دلیل پیوستن به ائتلاف نظامی آمرکیا تشکر کرد.

ولی عهد و وزیر دفاع سعودی نیز به نوبه خود حمله اخیر به تأسیسات نفتی در شرق عربستان را حمله خرابکارانه دانست و گفت که این حمله تشدید تنش خطرناکی نه تنها علیه عربستان بلکه علیه همه جهان است.

آمریکا بعد از حمله تلافی جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان که بیست و سوم شهریور رخ داد، بارها اعلام نموده است که تصمیم به اعزام نیروهای بیشتر به این کشور گرفته است.

پادشاه عربستان سعودی ماه ژوئیه (تیرماه) به دنبال حوادث پیش آمده در خلیج فارس و حمله به نفت کش های این کشور و امارات خاطرنشان کرد که با استقرار نیروهای آمریکایی در خاک عربستان موافقت نموده است. بر اساس گزارش های خبری، به دنبال این درخواست رریاض، 500 نظامی آمریکایی در پادیگاه شاهزاده سلطان مستقر شدند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا از اعزام نیروهای نظامی این کشور به عربستان سعودی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از اعزام نیروهای نظامی این کشور به عربستان سعودی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید