هشدار سطح نارنجی هواشناسی در خوزستان

به گزارش وبلاگ بهروز، اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع رگبار و وزش باد میانه تا نسبتاً شدید در استان، هشدار سطح نارنجی هواشناسی را صادر کرد.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در خوزستان

به گزارش مهر، طبق آنالیز نقشه های هواشناسی از صبح فردا تا اواخر وقت پنجشنبه احتمال وقوع ضرایب بالای ناپایداری، رگبار و رعد و برق و وزش باد میانه تا نسبتاً شدید، تندباد لحظه ای و خیزش گردوخاک وجود دارد.

در این مدت در منطقه ها و ارتفاعات شمال شرقی، شرقی، جنوب شرقی استان رگبار، رعد و برق، احتمال ریزش تگرگ و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی در منطقه ها مستعد به ویژه منطقه ها کوهستانی در منطقه ها غربی، جنوبی و مرکزی استان در بقیه ساعات روز وزش باد میانه تا نسبتاً شدید گاهی تندبادهای لحظه ای و احتمال برخاستن گردوخاک پیش بینی می گردد.

بعلاوه با توجه به این پدیده احتمال آسیب به جاده های روستایی و پل ارتباطی، شکستگی درختان، صاعقه شدید، ریزش تگرگ و کاهش دید ناشی از گرد و خاک و احتمال آب گرفتگی و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی در منطقه ها کوهستانی وجود دارد.

توصیه می گردد برای جلوگیری از حوادث احتمالی تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی ناشی از جاری شدن سیلاب، رعد و برق و تگرگ، وزش باد شدید و صاعقه، گرد و خاک همرفتی بکارگیری و احتیاط لازم در صعود به ارتفاعات انجام و از سفرهای غیر ضروری خودداری گردد.

منبع: فرارو

به "هشدار سطح نارنجی هواشناسی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سطح نارنجی هواشناسی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید