وزارت خارجه کره جنوبی سفیر ایران را فراخواند

به گزارش وبلاگ بهروز، علت فراخوانده شدن سفیر ایران در کره جنوبی چه بود؟

وزارت خارجه کره جنوبی سفیر ایران را فراخواند

ایسنا نوشت، یو سونگ به، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی روز دوشنبه، سعید بادامچی شبستری، سفیر ایران در سئول را به خاطر گزارش اخیر روزنامه کیهان مبنی بر این که ایران باید به دلیل [عدم آزادسازی] پول های بلوکه شده تهران در بانک های کره جنوبی، مانع کشتی های این کشور در تنگه هرمز شود، فراخواند.

بنا بر اعلام وزارت امور خارجه کره جنوبی، بادامچی در این دیدار گفت که مطلب این روزنامه در راستای موضع رسمی تهران نیست و موضع ایران را درباره این موضوع تشریح کرد.

حسین شریعمتداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان اخیرا در گزارشی نوشته بود: کشورهایی که به قانون من درآوردی آمریکا تحت عنوان تحریم های ثانویه- secondary sanctions تن داده و به تحریم علیه جمهوری اسلامی روی آورده اند، نباید از عواقب و هزینه سنگین اقدام پلشت خود در امان باشند. ما می توانیم و باید تنگه هرمز را به روی کشتی های تجاری و نفتکش های کره جنوبی و تمامی شناورهایی که برای کره جنوبی کالا حمل می کنند و یا از مبدا کره جنوبی بارگیری کرده اند ببندیم و مادام که 7 میلیارد دلار طلب کشورمان را پرداخت نکرده اند به آنها اجازه تردد از تنگه هرمز را ندهیم.

چند میلیارد دلار از پول های ایران در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است و سئول مدعی است که به دلیل تحریم های آمریکا نمی تواند این پول را به ایران بازگرداند.

منبع: تجارت نیوز

به "وزارت خارجه کره جنوبی سفیر ایران را فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه کره جنوبی سفیر ایران را فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید