وزیر بهداشت: وارد فاز جدید بیماری شده ایم، مشاهده ویروس هندی در چند استان

به گزارش وبلاگ بهروز، خبرنگاران : وزیر بهداشت با اشاره به کم لطفی هایی که بعضا متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می گردد، گفت: مدافعان سلامت ما قبل از شروع واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.

وزیر بهداشت: وارد فاز جدید بیماری شده ایم، مشاهده ویروس هندی در چند استان

به گزارش وبلاگ بهروز ، سعید نمکی، در اجلاس رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اضافه کرد: اولین اقدام پیروز ما در مقابله با ویروس انگلیسی، جلوگیری از انجام اعمال جراحی الکتیو بود.

وی ادامه داد: بحث درمان سرپایی با یک داروی آنتی وایرال، یکی دیگر از اقدامات پیروز ما برای کنترل ویروس انگلیسی در کشور بود. ما در خوزستان این کار را انجام دادیم و نتایج آن کاملاً رضایت بخش بود و اگر غیر از این بود، امکان نداشت بتوانیم بیماری را در این استان مدیریت کنیم.

نمکی گفت: استفاده از بستری موقت و دریافت داروی ضد ویروس، باعث شد اجازه ندهیم همه تخت های بیمارستانی در اشغال بیماران کرونایی باشد. زیرا، ما احتیاج داریم تخت های بیمارستانی را برای بیماران غیر کرونایی هم در نظر بگیریم.

وی با عنوان این مطلب که ما 11 هزار تخت آی سی یو داریم، اضافه کرد: اگر قرار بود همه بیماران را در موج چهارم کرونا بستری می کردیم، حداقل به 45 هزار تخت آی سی یو احتیاج داشتیم.

وزیر بهداشت به شکل گیری کمیته های ترخیص اشاره نمود و گفت: تشکیل این کمیته ها نقش بسزایی در کنترل ویروس انگلیسی داشت.

وی با عنوان این مطلب که تقریباً از دام ویروس انگلیسی گریختیم، اضافه کرد: اما باید مراقب باشیم که دوباره خیز جدیدی رخ ندهد.

نمکی گفت: البته معتقدم ویروس انگلیسی سیر نزولی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ما وارد یک فاز جدیدی شده ایم.

نمکی گفت: چند موتاسیون جدید وارد کشور شده است که ویروس هندی را در بعضی استان ها شاهد هستیم و همین طور ویروس آفریقای جنوبی نیز در بعضی از مناطق کشور مشاهده شده است.

وی ادامه داد: من از ویروس هندی به اندازه ویروس انگلیسی وحشت ندارم، اما از ویروس آفریقایی جنوبی هراس دارم.

نمکی اضافه کرد: آنچه بنده از همکاران درخواست دارم، این است که مراقب باشید.

وزیر بهداشت با اشاره به پیامدهای سفر در بروز موج چهارم کرونا، گفت: هر آنچه با ما کرد، سفر کرد. من معتقدم، مسافرت ها عامل بروز موج چهارم بوده است.

وی با اشاره به شیوه ویروس هندی و آفریقایی در بعضی از مناطق و استان های کشور، اضافه کرد: با توجه به فرا رسیدن عید سعید فطر، ضروری است که مراقبت های لازم صورت بگیرد.

نمکی به برنامه واکسیناسیون اشاره نمود و گفت: واقعیت این است که واکسن را از اردیبهشت 99 رصد کردیم که به دلیل بد عهدها، کار با تأخیر شروع شد. اما، الان راه در حال باز شدن است.

وزیر بهداشت ادامه داد: امروز خیلی مقتدرتر و سنجیده تر از قبل جلو می رویم.

وی اضافه کرد: باید به دیگران می گفتیم حساب کشی را از درون شروع می کنیم و چنین شد که سختگیری های لازم در انجام واکسیناسیون اجرا شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "وزیر بهداشت: وارد فاز جدید بیماری شده ایم، مشاهده ویروس هندی در چند استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: وارد فاز جدید بیماری شده ایم، مشاهده ویروس هندی در چند استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید