پناهجویان افغان در آلمان با اخراج اجباری و افزایش خشونت روبرو هستند

به گزارش وبلاگ بهروز، در حالی که آلمان یکی از مقصدهای اصلی پناهجویان افغان در اروپا محسوب می گردد، اخراج اجباری از این کشور افزایش یافته و دولت برلین به استفاده از خشونت در این روند متهم شده است.

پناهجویان افغان در آلمان با اخراج اجباری و افزایش خشونت روبرو هستند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ بهروز، آلمان یکی از مقصدهای اصلی پناهجویان افغان در بین کشورهای اروپایی محسوب می گردد؛ در سالهای اخیر بیش از 150هزار پناهجوی افغان در این کشور پناهنده شدند.

این در حالی است که تدابیر دولت آلمان برای مقابله با پناهجویان تشدید شده است. این کشور در سال 2017 حدود 24هزار پناهجو را که شامل پناهجویان افغان نیز می شدند، از این کشور اخراج نموده است.

این کشور در سال 2018 حدود 23هزار و 600 پناهجو را اخراج کرد و برای سال 2019 نیز رقم مشابهی پیش بینی شده است؛ البته از آغاز امسال تاکنون حدود 11هزار و 496 پناهجو از این کشور به صورت اجباری رانده شده اند.

در کنار اخراج اجباری پناهجویان، استفاده از دستبند و پابند و بکارگیری خشونت از موضوعاتی هستند که نگرانی ها درباره برخورد نامناسب دولت آلمان با پناهجویان را برانگیخته است.

اولایپکه نماینده احزاب چپ در مجلس فدرال آلمان برخورد دولت این کشور با پناهجویان را غیرقابل تحمل عنوان نموده است؛ به گفته او همیشه گزارش های تکان دهنده ای از روند خشونت آمیز اخراج پناهجویان به دست می آید.

وی گفت: دولت آلمان در برابر ناامیدی این افراد به طور بی رحمانه و خشونت باری عمل می نماید تا پناهجویان را برخلاف میل آنها به صورت اجباری اخراج نمایند؛ آنها در شرایط بسیار بدی به کشورهای مبدأ برگردانده می شوند.

برند میسوویچ مسئول بخش حقوقی مؤسسه حمایت از پناهجویان موسوم به پرازول به دویچه وله گفت: مقامات اجرای قانون که پناهجویان را می یابند و به منظور اخراج بازداشت می نمایند، آنها را به فرودگاه می برند و در روند اخراجشان از زور و خشونت استفاده می نمایند.

این در حالی است که خشونت مأموران قانون در آلمان در برخورد با پناهجویان نگرانی هایی را نیز درباره هزاران پناهجوی افغان که در این کشور درخواست پناهندگی داده اند، نیز افزایش داده است.

چند ماه پیش کمیته ضدشکنجه اتحادیه اروپا از آلمان خواسته بود تا بکارگیری از زور و خشونت را در روند اخراج پناهجویان از این کشور متوقف کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پناهجویان افغان در آلمان با اخراج اجباری و افزایش خشونت روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پناهجویان افغان در آلمان با اخراج اجباری و افزایش خشونت روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید