چه خودرو هایی امسال باید معاینه فنی بگیرند؟

به گزارش وبلاگ بهروز، مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو های شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای امسال خودرو های تولید سال 97 مشمول اخذ معاینه فنی می شوند، گفت: شهروندان باید متناسب با ماه تولید خودرویشان به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

چه خودرو هایی امسال باید معاینه فنی بگیرند؟

به گزارش صدا و سیما، حسین مقدم اظهار کرد: بر اساس قانون هوای پاک، خودرو های شخصی پس از چهار سال از زمان تولید باید معاینه فنی بگیرند، اما باید بر اساس ماه تولید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، به عنوان مثال اگر خودرویی در شهریور ماه سال 97 تولید شده باشد، باید در شهریور ماه 1401 برای اخذ معاینه فنی به مراکز مراجعه کند.

او اضافه کرد: از شهفرایندان تقاضا می شود این فرایند را رعایت کنند تا تقاضا ها و مراجعات در طول سال براساس زمان تولید انجام شود تا در مراکز معاینه فنی شاهد ازدحام پایان و یا اوایل سال در مراکز معاینه فنی نباشیم.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو های شهر تهران گفت: مراکز هجده گانه معاینه فنی شهر تهران از ساعت 7:30 صبح آماده ارائه خدمت هستند و ساعت پایانی فعالیت آن ها نیز 15:30 است، اما برخی مراکز تا ساعت 17 نیز به متقاضیان خدمت رسانی می کنند که اسامی آن ها در سامانه ستاد مراکز معاینه فنی شهر تهران مشخص شده است.

آقای حسین مقدم در ادامه با اعلام نارضایتی از آلایندگی زیاد موتورسیکلت های شهر تهران و مراجعه کم شمار آن ها به مراکز معاینه فنی افزود: با توجه به آمار ها بیش از دو و نیم میلیون موتورسیکلت در شهر تهران وجود دارد، اما میزان مراجعه آن ها به مراکز معاینه فنی در سال گذشته 285 دستگاه بوده است.

او شرح داد: با توجه به تعداد بالای موتورسیکلت های مرکز، این تعداد بسیار ناچیز است، البته وظیفه شهرداری تهران ایجاد زیرساخت و فراهم کردن تجهیزات و امکانات برای انجام معاینه فنی موتورسیکلت ها است و هم اکنون شش مرکز معاینه فنی با 11 خط مکانیزه موتورسیکلت در تهران وجود دارد.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو های شهر تهران گفت: بیشتر موتورسیکلت های موجود از آلایندگی زیادی برخوردارند و تاثیر زیادی در انواع آلودگی گازی و ذرات معلق دارند از این رو ضروریست ضابطان و مجریان قانون سختگیرانه تر، موتورسیکلت های آلاینده را به مراکز معاینه فنی ارجاع دهند.

منبع: فرارو

به "چه خودرو هایی امسال باید معاینه فنی بگیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خودرو هایی امسال باید معاینه فنی بگیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید