کیاناز شاطریان؛ تنها راه یافته مدارس دولتی به جمع بهترین های کنکور

به گزارش وبلاگ بهروز، نفر نخست گروه هنر که نام او به عنوان تنها راه یافته مدارس دولتی به جمع بهترین های کنکور مطرح است، در هنرستان هنر های زیبا که ضوابط خاصی برای پذیرش دانش آموز دارد، تحصیل نموده است.

کیاناز شاطریان؛ تنها راه یافته مدارس دولتی به جمع بهترین های کنکور

به گزارش تسنیم، کیاناز شاطریان نفر نخست کنکور 1401 در گروه هنر است؛ همان داوطلبی که نام او به عنوان تنها راه یافته مدارس دولتی در جمع 40 برگزیده برتر کنکور مطرح شد.

در کنکور 1401 از میان 40 داوطلب برتر، 29 نفر از مدارس استعداد های درخشان، 9 نفر مدارس غیرانتفاعی و یک نفر مدارس نمونه دولتی بودند!

اما کیاناز شاطریان نفر نخست گروه هنر، فارغ التحصیل هنرستان هنر های زیبا است که جزو بهترین هنرستان ها در رشته هنر است.

سازوکار فعالیت این هنرستان که وابسته به وزارت ارشاد است، بسیار متفاوت با هنرستان های دولتی عادی بوده و به وسیله آزمون ورودی اقدام به جذب دانش آموزان مستعد می نماید و شهریه ای نیز از پذیرفته شدگان دریافت می گردد!

کیاناز شاطریان گفت: هنرستان هنر های زیبا به علت آنکه فارغ التحصیلان رشته هنر در آن مشغول به تدریس هستند، اساتید و معلمان بسیار خوب و مسئولان دلسوزی دارد و سطح آموزشی مدرسه نیز بالا است.

نفر نخست گروه آزمایشی هنر درباره نحوه ورودش به هنرستان هنر های زیبا مطرح نمود: با قبولی در آزمون ورودی پایه دهم توانستم به این هنرستان راه یابم.

او ادامه داد: اگر چه مدرسه در موفقیتم تأثیر داشت و برای کسب رتبه خوب در کنکور، مدرسه مشخص کننده است، اما منابع رشته هنر بسیار گسترده است و داوطلب باید کوشش بسیاری داشته باشد.

شاطریان که تصمیم دارد رشته نقاشی را در دانشگاه ادامه دهد، گفت: از کودکی به رشته نقاشی علاقه بسیاری داشتم، والدینم از انتخاب رشته هنر برای تحصیل در دوره متوسطه دوم حمایت کردند و احتمالاً برای دانشگاه نیز رشته نقاشی و مجسمه سازی دانشگاه تهران را انتخاب می کنم.

منبع: فرارو

به "کیاناز شاطریان؛ تنها راه یافته مدارس دولتی به جمع بهترین های کنکور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیاناز شاطریان؛ تنها راه یافته مدارس دولتی به جمع بهترین های کنکور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید