180 هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین

به گزارش وبلاگ بهروز، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام باعث ایجاد 180 هزار شغل در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و تولید 30 هزار تن گوشت قرمز و 233 هزار تن شیر شده است.

180 هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهروز، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام باعث ایجاد 180 هزار شغل در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و تولید 30 هزار تن گوشت قرمز و 233 هزار تن شیر شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر اضافه کرد: تشکیل زنجیره تولید و فروش گوشت قرمز علاوه بر راه اندازی 60 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور منجر به ایجاد 180 هزار فرصت شغلی در حوزه پرورش دام سبک و سنگین و شتر در مناطق محروم و روستایی کشور، باعث تولید 30 هزار تن گوشت قرمز و 233 هزار تن شیر شده است.

امیرحسین مدنی اعلام کرد: در مجموع، 60 درصد طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت مربوطه به رسته پرورش دام سبک و سنگین می شود.

وی درباره برنامه های بنیاد برکت برای سال 1400 در این حوزه نیز توضیح داد: راه اندازی بیش از 40 هزار طرح اشتغال زایی در حوزه پرورش دام سبک و سنگین برای امسال هدف گذاری شده است که ایجاد 120 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را به دنبال خواهد داشت.

مدنی تاکید کرد: پیش بینی می کنیم راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی در سال جدید، تولید 35 تا 40 هزار تن گوشت قرمز را نیز در پی داشته باشد.

وی گفت: بنیاد سال 99 نیز اقدام به ایجاد 37 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در زمینه دام داری سبک و سنگین کرد که علاوه بر فراهم آوردن فرصت های کسب و کار برای نزدیک به 111 هزار متقاضی، باعث تولید 19 هزار تن گوشت قرمز و 163 هزار تن شیر شد.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تامین دام و نهاده های دامی، آموزش، پرواربندی، مشاوره و خدمات فنی، کشتار، بسته بندی، توزیع و فروش اجزای زنجیره تولید و فروش گوشت قرمز را تشکیل می دهد که توسط این بنیاد تشکیل و تکمیل می شود.

مدنی گفت: فرآیند طرح تشکیل زنجیره تولید و فروش گوشت قرمز با حضور تسهیل گران در مناطق روستایی آغاز می شود و با شناسایی و اهلیت سنجی افرادی که توانایی پرواربندی را دارند ادامه پیدا می کند. افراد داوطلب باید دارای اصطبل روستایی، مهارت پرورش دام و علاقه مند به این حوزه باشند.

وی اضافه کرد: افراد واجد شرایط پس از معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه، معرفی به پشتیبان تامین گوساله و خوراک جهت تحویل دام و خوراک و معرفی به مشاور علمی پروژه جهت آموزش علمی با سرفصل های تغذیه، بهداشت، پرورش و جایگاه، به عنوان کارآفرین حوزه دامپروری آغاز به کار می کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به طرح پرواربندی اجراشده در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: بنیاد با عنایت به پتانسیل های پرورش دام در این استان از جمله وجود مردمانی دامدار و ماهر در پرواربندی، اصطبل های رها شده در منازل روستایی و همسایگی با حوزه هند جهت تامین گوساله آماده پروار، تصمیم گرفت با مشارکت بخش خصوصی طرح پرواربندی دام سنگین را با کنار هم قرار دادن پتانسیل های موجود و بهره گیری از پشتیبان تامین کننده خوراک، تامین گوساله و پشتیبان علمی اجرا نماید.

مدنی اعلام کرد: اجرای این طرح از سال گذشته در مناطق محروم و روستایی استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی یادآور شد: بنیاد برکت تا به امروز 110 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در 7 هزار و 575 روستا و 278 شهرستان در مناطق محروم سراسر کشور به بهره برداری رسانده که باعث ایجاد 330 هزار شغل خرد و خانگی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت در پایان تاکید کرد: بنیاد با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و با هدف محرومیت زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی، اقدام به راه اندازی نهضت اشتغال آفرینی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "180 هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "180 هزار شغل برکت در حوزه پرورش دام سبک و سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید