PS5 زمان بازی کردن را نشان می دهد؛ آمار PS4 هم محاسبه می شده

به گزارش وبلاگ بهروز، کنسول پلی اسیتشن 5 می تواند مدت زمانی که یک بازی توسط کاربر بازی شده را ثبت کند و نشان دهد. مدت زمان بازی کردن بازی هایی که نسخه پلی اسیتشن 4 دارند هم با این مقدار جمع می شوند.

PS5 زمان بازی کردن را نشان می دهد؛ آمار PS4 هم محاسبه می شده

تنها چند روز تا ورود کنسول پلی استیشن 5 به بازار مانده و هر روز جزئیات بیشتری از قابلیت های آن می شنویم. یکی از امکانات جذابی که بازیکنان دوست دارند در حساب کاربری خود داشته باشند و به آن افتخار نمایند، مدت زمانی است که یک بازی را بازی نموده اند. تمام شرکت هایی که فروشگاه فروش بازی دارند، از مایکروسافت و نینتندو گرفته تا استیم و اوریجین این مدت زمان را ثبت می نمایند و به بازیکن نشان می دهند. دارندگان کنسول پلی استیشن 4، تنها کسانی که از این قابلیت محروم بودند، محسوب می شوند.

  • رابط کاربری PS5؛ انقلابی عظیم در تجربه کاربری

شرکت سونی تغییرات زیادی در رابط و تجربه کاربری پلی استیشن ایجاد نموده تا خریداران کنسول پلی استیشن 5 از قابلیت های بیشتری بهره مند باشند. یکی از این قابلیت های اضافه شده، نشانگری برای نمایش مدت زمان تجربه بازی توسط بازیکن در حساب کاربری او است. بالاخره کاربران کنسول پلی استیشن هم می توانند زمان بازی کردن خود را داشته باشند.

کنسول پلی استیشن 5 قابلیت اجرای بازی های پلی استیشن 4 را دارد. نکته جالب اینجاست که مدت زمان اجرای بازی روی کنسول پلی استیشن 4، برای بازی هایی که روی پلی استیشن 4 هم در دسترس هستند با مدت زمان بازی کردن روی کنسول پلی استیشن 5 جمع و نمایش داده می گردد؛ یعنی شرکت سونی تمام این مدت، مدت زمان بازی کردن بازی های پلی استیشن 4 را محاسبه و ذخیره نموده است اما در دسترس بازیکنان قرار نداده. این ماجرا باعث عصبانیت بعضی از دارندگان پلی استیشن 4 شده. این عمل سونی از نظر حفظ حریم خصوصی کاربران قابل بحث است زیرا شرکت سونی بدون اجازه آن ها اطلاعات جمع آوری نموده است. البته بعید نیست که در یک بند کوچک از توافق نامه طومارپیکر پلی استیشن 4 این موضوع بیان و توسط تمام بازیکنان تأیید شده باشد.

کنسول پلی استیشن 5 روز 12 نوامبر (22 آبان) عرضه خواهد شد. اگر به کسب اطلاعات بیشتر درباره این کنسول علاقه دارید می توانید مقاله مربوط را که در آن پلی استیشن 5 تمام و کمال آنالیز شده با لینک پایین بخوانید.

  • خیزش نسل نهم؛ پلی استیشن 5

منبع: گیم اسپات

منبع: دیجیکالا مگ

به "PS5 زمان بازی کردن را نشان می دهد؛ آمار PS4 هم محاسبه می شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "PS5 زمان بازی کردن را نشان می دهد؛ آمار PS4 هم محاسبه می شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید