آخرین وضعیت جسمانی محیط بان مجروح قائنی

به گزارش وبلاگ بهروز، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، تازه ترین وضعیت جسمانی یک محیط بان قائنی را که دو روز قبل توسط یک شکارچی مجروح شده بود، تشریح کرد.

آخرین وضعیت جسمانی محیط بان مجروح قائنی

به گزارش وبلاگ بهروز به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی گفت: پس از اینکه متوجه وقوع حادثه شدیم، بلافاصله با فرماندهی یگان حفاظت از محیط زیست اداره کل استان خراسان جنوبی تماس گرفته و دو مورد را از ایشان خواسته شد. مورد اول، بحث روند درمان و انتقال به بهترین بیمارستان در شهرستان و دوم، پیگیری برای دستگیر کردن ضارب، که هر دو با دقت زیادی در حال اجرا است.

وی درباره وضعیت جسمی محیط بان عبدالله اسدی برون اظهار کرد: تعداد زیادی ساچمه وارد بدن او شده و از ناحیه کبد و ریه او را دچار مشکل نموده است؛ اما مهم ترین نگرانی ما گلوله ای است که از گوشه چشمش وارد مغز شده و به همین دلیل پزشکان، اجازه انتقال و جابجایی او را ندادند. به محض اینکه امکان انتقال به وجود بیاید، وی به یکی از مجهزترین بیمارستان ها در تهران منتقل خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره اجازه مصاحبه محیط بانان با رسانه ها نیز گفت: محیط بانان باید فعالیت های اجتماعی خود را گسترش دهند. بنا به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در روز محیط بان، محیط بانان معلمان فرهنگی سازمان محیط زیست هستند و این خواسته ریاست سازمان نیز هست. از طرف دیگر، با توجه به اینکه محیط بانی یک فعالیت شبه نظامی است، بخشنامه ای ارسال شد تا محیط بانان در یک چارچوب تعیین با رسانه ها تعامل نمایند و قبل از آن با فرماندهی یگان هماهنگ باشند، اما ممانعتی برای مصاحبه وجود ندارد، زیرا ما می خواهیم شعار 80 میلیون محیط بان در ایران محقق گردد و فعالیت اجتماعی محیط بانان، پیش احتیاج تحقق این شعار است.

محبت خانی همچنین درباره حضور افرادی غیر از مسئولان سازمان محیط زیست در پاسگاه های محیط بانی اظهار کرد: با توجه به اینکه پاسگاه های محیط بانی، مکان های شبه نظامی هستند و در بعضی از ساختمان ها سلاح و مهمات وجود دارد، بخشنامه ای ارسال شد تا افرادی که وارد این ساختمان ها می شوند حتما از قبل، مورد شناسایی قرار گرفته باشند، زیرا بعضی از افراد نفوذی با مراجعه به پاسگاه ها، از خلوص نیت و صداقت محیط بانان سوءاستفاده نموده و آنها را تخلیه اطلاعاتی می نمایند و فعالیت هایی برخلاف سیاست های کلی نظام انجام می دهند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در خاتمه از محیط بانان خواست اطلاعات و مکاتبات سازمان را در اختیار افراد ناشناس که در حال حاضر سمتی در سازمان حفاظت محیط زیست ندارند، قرار ندهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین وضعیت جسمانی محیط بان مجروح قائنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت جسمانی محیط بان مجروح قائنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید