اختلافات سعد حریری و میشل عون شدت یافت

به گزارش وبلاگ بهروز، نخست وزیر مکلف لبنان در سخنانی به شدت از رئیس جمهوری این کشور انتقاد کرد.

اختلافات سعد حریری و میشل عون شدت یافت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بهروز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان در بیانیه ای اظهار کرد: کشور در دره عمیقی از درد و رنج به سر می برد و در مقابل ریاست جمهوری قدرت مند نسبت به این درد و رنج ها بی تفاوت است.

در این بیانیه آمده است: متن کامل بیانیه ریاست جمهوری نشان می دهد که ادارات کاخ بعبدا (ریاست جمهوری لبنان) می خواهند اختلافات بر سر تشکیل دولت را به سمت اختلافات فرقه ای سوق دهند.

وی با اشاره به اظهارات منتشر شده میشل عون در روزنامه الأخبار، هشدار داد: سوق دادن اختلافات سیاسی به سمت اختلافات فرقه ای کوششی غیر قابل قبول است و منجر به ایجاد اختلافات اسلامی - مسیحی به عنوان راهی برای تحمیل افراد مورد نظرشان و تبدیل کاخ بعبدا به یک ارث تاریخی نخواهد شد.

حریری ادامه داد: در نتیجه باید تأکید کنیم که ما خواهان دولت تکنوکرات هستیم و این در حالی است که ریاست جمهوری خواهان دولت حزبی است.

در بیانیه دفتر رسانه ای حریری آمده است: این روش آن ها همچنان ادامه خواهد داشت و ما اجازه نخواهیم داد که با ایجاد اختلافات مسیحی و اسلامی راضی شوند.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که میشل عون، رئیس جمهور لبنان در سخنانی که توسط الأخبار منتشر شد، گفت: پایبندی من به قانون اساسی و اختیاراتم آن چیزی است که مانع کوشش برای تحمیل یک دولت نامتعادل یا به خطر انداختن اختیارات رئیس جمهوری می گردد. کسانی هستند که عادت ندارند به اختیارات رئیس جمهوری احترام بگذارند. اما کسانی هم هستند که از آن آگاهی ندارند و اکنون می خواهند اراده خود را تحمیل نمایند یا فکر می نمایند که قادرند چنین کاری را انجام دهند.

وی گفت که اختلاف نظرش با حریری بر سر اعضای مسیحی کابینه لبنان و مشکل اصلی در تاخیر فرایند تشکیل دولت، معرفی وزرای مسیحی و عدم همکاری حریری با او است.

میشل عون درباره تشکیل دولت جدید لبنان و قطع ارتباط میان وی و حریری اضافه نمود: نیازی نیست که من از او دعوت کنم که به بعبدا بیاید. پیشتر به او گفتم که اگر با ترکیب دولتی متعادل به بعبدا بیاید، از او استقبال می کنیم. اما او 23 دسامبر، دولتی متشکل از 18 وزیر را معرفی کرد که غیرمتعادل بود و من با آن مخالفت کردم و اکنون نیز درصورت تحقق خواسته ما، در های بعبدا به روی او باز است.

میشل عون همچنین امروز (آدینه) نشستی را با زینه عکر، وزیر دفاع لبنان برای آنالیز اوضاع امنیتی طرابلس پس از آتش زدن ساختمان شهرداری این شهر توسط معترضان برگزار کرد.

عون در جریان این نشست خواهان تحقیق درباره این اتفاقات و شناسایی عاملان و خرابکاران در میان معترضان شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اختلافات سعد حریری و میشل عون شدت یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلافات سعد حریری و میشل عون شدت یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید