افشاگری نماینده مجلس از رقم قرارداد نجومی ویلموتس

به گزارش وبلاگ بهروز، نماینده مجلس شورای اسلامی با افشاگری در مورد قرارداد مارک ویلموتس گفت: امیدوارم خون تازه ای وارد مدیریت فوتبال ایران گردد.

افشاگری نماینده مجلس از رقم قرارداد نجومی ویلموتس

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ بهروز، سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی در مورد تحقیق و تفحص انجام شده درباره قرارداد مارک ویلموتس گفت: آنچه من پیگیر و در رسانه ها با آن روبرو شدم، قرارداد بسیار بالای ویلموتس با فدراسیون فوتبال است. او تنها برای سال اول قراردادش، سه میلیون یورو قرارداد بسته است؛ مربی که با این قرارداد حاضر نشد قبل از بازی با عراق، به ایران بیاید و تیم را آماده کند. این آقا آنقدر نیامد تا مسئولان فدراسیون رفتند و دو میلیون یورو تحویلش دادند.

عضو فراکسیون جوانان ورزش مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: بازی با عراق را هم باختیم که نتیجه بسیار بدی برای فوتبال ایران بود. افتخار فدراسیون، حضور در رتبه اول آسیا بود که این رنکینگ هم از دست رفت. حالا باید برای صعود به مرحله بعدی، چهار برد به دست بیاوریم. با بحرین و عراقی بازی داریم که همواره برای ما دردسر داشته اند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به مجری برنامه سلام صبح بخیر درباره مقایسه قرارداد ویلموتس با کارلوس کی روش در تیم ملی توضیح داد: کی روش در سال اول قراردادش، یک میلیون و 200 هزار دلار دریافت کرد. این مربی که در کلاس جهانی بود و سبک منحصر به فرد خودش را داشت، در آخرین سال حضورش در فوتبال ایران، یک میلیون و 800 هزار دلار قرارداد بست. قرارداد ویلموتس به مراتب گران تر از کی روش بست.

وی ادامه داد: سال ها در اروپا بودم و می دانم رقم قرارداد مربیان درجه دو و سه نظیر ویلموتس نهایتا 500-600 هزار یورو است که در ایران می تواند 200 هزارتا بالاتر بگیرد. نهایتا می توانستند به ویلموتس یک میلیون یورو بدهند.

قاضی زاده هاشمی درباره تصمیم فدراسیون فوتبال برای فسخ قرارداد با ویلموتس گفت: احتمالا قرار است نزدیک به دو الی سه میلیون یورو هم بابت رفتن ویلموتس به عنوان غرامت پرداخت گردد.

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره تحقیق و تفحص انجام شده در حوزه فوتبال نیز صحبت کرد و گفت: می خواهم یک مورد را مثال بزنم که در نوع خود جالب توجه است. چند سال پیش یک مربی خارجی به ایران آمد که برای نزدیک به دوسال مبلغ 5 میلیون دلار رفتند که به او بدهند. آن مربی خارجی در همان جلسه عنوان نمود من فقط سه میلیون دلار طلب دارم. می خواهم بگویم آن فرد خارجی دلسوزتر از برخی از همین داخلی ها بود. قرار است گزارش تحقیق و تفحص در مجلس قرائت گردد.

قاضی زاده هاشمی یادآور شد: دیشب پیگیری کردم و دیدم دو، سه میلیون یورو دیگر هم می خواهند به ویلموتس بدهند. واقعا چرا باید چنین پول هایی پرداخت گردد؟ چیزی به عنوان محرمانه نداریم که نمی خواهند قرارداد ویلموتس را مطرح نکنند. برای یک مربی که هفت ماه پیش قرارداد بسته و در مجموع تنها یک ماه در ایران بوده چرا باید اینقدر پول خرج گردد.

وی درباره جلسات با وزیر ورزش و جوانان نیز گفت: با وزیر ورزش جلسات خصوصی در کمیسیون فرهنگی و کمیته ورزش داشتیم. بارها به آقای سلطانی فر گفتم به داد فوتبال برس و شفاف باش. ایشان هم مرتب می گفت چَشم!

قاضی زاده اذعان داشت: لیگ برتر را با تاخیر آغاز کردیم و گفتند مسائل مربوط به بلیت فروشی و نصب دوربین ها را در برنامه کاری خود داریم تا حل کنیم. آیا واقعا رفع شد؟

نماینده مجلس شورای اسلامی بار دیگر به موضوع پرداختی فدراسیون به ویلموتس اشاره نمود و گفت: تاج هر روز پیش سلطانی فر می رود تا پول بگیرد. دولت 2 میلیون یورو پول ویلموتس را تامین کرد؛ پولی که در واقع بودجه عمومی کشور است.

قاضی زاده در پاسخ به این سوال که آیا با حضور مربی داخلی روی نیمکت تیم ملی موافقید یا خارجی؟ توضیح داد: اگر قرار است با ورود مربی خارجی پیشرفت کنیم ایرادی ندارد. ارز از کشور خارج گردد اما اگر قرار است اینگونه نتیجه بگیریم گردد واقعا مربی داخلی بهتر است.

عضو کمیسیون جوانان مجلس درباره حضور بازنشستگان در فوتبال توضیح داد: آقایان رفتند و اینفانتینو (رئیس فیفا) را برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا به تهران آوردند. مصاحبه ای را هم از او گرفتند که ایشان بگوید مخالف تغییرات اینچنینی است. خواهان برگزاری مجمع فوق العاده بودیم که گفتند فیفا حساس می گردد چون می خواستند در صندلی خود بمانند. امیدوارم اردیبهشت سال آینده که مجمع عمومی است خون تازه ای وارد فوتبال گردد. البته من با توجه به بازی های ایران در خردادماه نگرانی هایی دارم که مبادا ماجرای سرزمین سوخته صورت بگیرد!

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افشاگری نماینده مجلس از رقم قرارداد نجومی ویلموتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری نماینده مجلس از رقم قرارداد نجومی ویلموتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید