قتل مرد 3 زنه در کینه خانم همسایه!

به گزارش وبلاگ بهروز، زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواهان به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد.

قتل مرد 3 زنه در کینه خانم همسایه!

به گزارش، شامگاه شنبه 23 آذر سال جاری، مرد جوانی برای خرید از خانه خارج شده بود که با پیرمرد همسایه که غرق خون روی زمین افتاده بود، روبه رو شد و به سرعت او را سوار بر خودرویش به بیمارستان رساند و سپس مرد همسایه دختر این پیرمرد را در جریان پیدا کردن پدرش قرار داد. دختر جوان که با شنیدن این خبر شوکه شده بود، ماجرای زخمی شدن پدرش را به پلیس گزارش کرد و تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند.

دختر جوان به ماموران گفت: پدرم چندی قبل برای سومین بار با یک زن میان سال که یک پسر جوان داشت، ازدواج کرد و آن ها در یک خانه با هم زندگی می کردند و شنیده بودم که با هم اختلاف داشتند و احتمال می دهم زن سوم پدرم دست به زخمی کردن پدرم زده باشد. ماموران در این مرحله به سراغ زن سوم این مرد و پسرش رفتند که آن ها ادعا کردند که پیرمرد در خانه خودزنی نموده است، اما آثار خون و به هم ریختگی خانه حکایت از یک درگیری شدید در داخل خانه داشت.

کوشش پزشکان برای نجات جان پیرمرد ادامه داشت تا این که روز 30 آذر مسئولان بیمارستان در تماس با پلیس از مرگ پیرمرد زخمی روی تخت بیمارستان خبر دادند. با جنایی شدن این پرونده، زن سوم پیرمرد و پسرش که به عنوان مظنون های این درگیری مرگبار بازداشت بودند هدف تحقیق نهاده شدند تا این که پس از مرگ پیرمرد، پسرخوانده اش در شعبه 4 دادسرای امور جنایی پیش روی بازپرس شعبانی گفت: زن همسایه طبقه بالا با همدستی مادرم یک نفر را برای به قتل رساندن پدرخوانده ام اجیر نموده بودند و دست به قتل زدند.

پسر جوان اضافه کرد: زن همسایه یک سگ داشت که با سر و صداهایش باعث مزاحمت ما شده و ناپدری ام از این موضوع شاکی بود و از کف آشپزخانه زن همسایه نیز آب چکه می کرد و از سقف ما آب می چکید که این اتفاقات باعث اختلاف شدید بین ناپدری ام و همسایه مان شده و کار به شکایت رسیده بود و پرونده ای هم در این خصوص در شورای حل اختلاف تشکیل شده است. این جوان ادامه داد: با توجه به این که مادرم با شوهرش به خاطر اختلاف سنی و اخلاق تندش مشکل داشتند احساس می کنم مادرم با همدستی زن همسایه نقشه قتل او را کشیده باشند.

زن سوم پیرمرد هدف بازپرسی نهاده شد، او که خود را در ماجرای قتل شوهرش بی گناه می دانست، گفت: زن همسایه با شوهرم اختلاف داشت و شوهرم همواره به رفتار های او اعتراض می کرد و کار به شکایت رسیده بود و احتمال می دهم زن همسایه او را به قتل رسانده باشد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت نمایند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. در حالی که هر یک از مظنونان پرونده، قتل را به گردن همدیگر می انداختند بازپرس پرونده دستور داد تا هر سه متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره 10 پلیس مطلعی قرار گیرند تا گره این جنایت معمایی باز گردد.

دو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد. نازنین در اعترافاتش گفت: هشت ماه قبل به این ساختمان آمدم و در طبقه بالای ساختمان آغاز به زندگی کردم، پسرم به کشور ترکیه رفته و سگش را در اختیار من گذاشته بود تا پس از چند روز و انجام کار های اداری، سگش را به کشور ترکیه بفرستم. وی اضافه کرد: روز های نخست مرد همسایه رفتار خوبی با من داشت، اما پس از سه ماه آغاز به بهانه گیری کرد و به وجود سگ در ساختمان معترض بود و هر روز روی یک جایگاه جلوی در ساختمان می نشست و به رفت و آمد های من گیر می داد و می گفت که چرا هی میری و میای؟! این زن ادامه داد: رفتار های پیرمرد مرا آزار می داد تا حدی که یک بار به زنش گفتم او را تکه تکه می کنم و همسرش با خونسردی از من خواست فعلا برای انجام هر کاری دست نگه دارم و ادعا کرد که فعلا با او کار دارد. من برای این که کمی آرام شوم جایگاه پلاستیکی قدیمی که پیرمرد هر روز با گذاشتن آن جلوی در ساختمان رفت و آمد های مرا پیگیری می کرد، دور انداختم. نازنین گفت: سه روز قبل از اجرای نقشه مان، زن پیرمرد به سراغم آمد و ادعا کرد که پیرمرد وکالت همه دارایی و سرمایه اش را به نام دامادش زده است و هیچی از سرمایه آن به من و پسرم نمی سد و دیگر کاری با او ندارم و می توانی نقشه ات را اجرا کنی. عامل جنایت اضافه کرد: شب حادثه، زن پیرمرد به من گفت که در خانه را باز گذاشته و شوهرش داخل اتاق خواب است، وارد خانه شدم، دیدم پیرمرد روی تخت تکان می خورد. پرسیدم او هنوز خوابش سنگین نشده که همسرش تاکید نمود که در خواب است، ولی برای اجرای نقشه ات احتیاج به دستکش داری. وی ادامه داد: دوباره به خانه بازگشتم و یک دستکش بافت دستم کردم و سپس تیغ کاتر را برداشتم و به خانه پیرمرد بازگشتم و در حالی که او در خواب بود با تیغ اقدام به بریدن گلویش کردم که پیرمرد بیدار شد و با هم درگیر شدیم که از ترس پا به فرار گذاشتم و از خانه خارج شدم و پس از پنج ساعت به خانه بازگشتم و زندگی عادی خودم را داشتم تا این که همسر پیرمرد مرا لو داد و دستگیر شدم. نازنین گفت: من هیچ چیزی نمی خواهم و تنها خواسته ام این است که مرا اعدام نمایند تا این پرونده بسته گردد، من زندگی خودم را داشتم و دیگر هیچ آرزویی ندارم. بنا به این گزارش، سه متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره 10 پلیس مطلعی تهران قرار دارند.

ضعف در ضابطه گرایی عامل درگیری بین همسایه ها

دکتر مصطفی اقلیما آسیب شناس مسائل اجتماعی

زندگی در آپارتمان در کلان شهر ها قوانین خاص خود را دارد و به طور معمول افرادی که می خواهند در یک مجموعه تحت عنوان آپارتمان با یکدیگر زندگی نمایند باید به قوانین و فرهنگ آپارتمان نشینی اشراف داشته باشند تا کمتر درگیر مسائل و نزاع ها شوند. روابط همسایه ها با یکدیگر قوانین و مقرراتی دارد که باید به آن احترام گذارند و احتیاج به تعامل و برقراری ارتباط صحیح دارد. بعضی همسایگان احترام به نظم و قوانین را در اولویت امور زندگی خود قرار نمی دهند و بیشتر وقت شان را به جای حل کردن مسائل و مسائل صرف کینه ورزی و انتقام جویی از یکدیگر می نمایند که کارشان به دادگاه کشیده می گردد و پرونده های هولناکی به جریان می افتد. وقتی افراد یاد نگیرند که به حریم یکدیگر احترام گذارند و حقوق افراد جامعه را رعایت نمایند به سادگی در امور قابل حل در ساختمان های محل زندگی شان با همسایه ها درگیر می شوند و به جای این که آن مکان محل امن و آرامش برای شان باشد محلی برای انتقام جویی و کینه ورزی می گردد و بر سر ساده ترین مسائل به جان یکدیگر می افتند. احترام به قوانین جمعی مثل تربیت از درون خانواده شکل می گیرد و این اصول از سن کم آموزش داده می گردد وقتی یک فرد در دوران کودکی و نوجوانی از این مسائل مطلع نشده باشد و تربیت وی کامل نباشد به طور قطع نمی تواند در مسائل و تصمیمات جمعی حضور داشته باشد و با نظرات و تصمیمات شخصی خود مرتکب رفتار های غیرقابل جبرانی می گردد. کم نیستند پرونده هایی در کلان شهر ها که به دلیل رعایت نکردن حقوق اولیه در همسایگی مرتکب قتل، جنایت، آدم ربایی و. شده اند، زیرا این افراد از یکدیگر کینه به دل گرفته و تا زمانی که انتقام خود را نگرفته اند آتش کینه شان خاموش نمی گردد. برای زندگی جمعی و به صورت گروهی در آپارتمان احتیاج است تا قوانین احترام به همسایه ها را از سن کم بیاموزیم تا کمتر شاهد درگیری ها و نزاع های همسایه ها در خانه های مسکونی با تعداد بالا باشیم. متاسفانه بعضی افراد ضابطه مند نیستند و به همین دلیل است در بین همسایه ها همواره دست به نزاع و درگیری می زنند و در هر بحث و جدالی سردمدار هستند. این اتفاقات در کلان شهر ها بیشتر رخ می دهد، چون افراد با فرهنگ و تربیت های مختلف دور یکدیگر جمع شده اند و تا زمانی که ضابطه مند شدن فرهنگ نگردد در بین افراد یک ساختمان شاهد خشونت هایی هستیم که به قتل منجر می گردد.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قتل مرد 3 زنه در کینه خانم همسایه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل مرد 3 زنه در کینه خانم همسایه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید