محبوب ترین نسخه اندروید به روایت گوگل

به گزارش وبلاگ بهروز، جدیدترین آمار گوگل از توزیع اندروید نشان داد سهم بازار اندروید 13 از ژانویه دو برابر شده است، اما اندروید 11 همچنان محبوبترین نسخه سیستم عامل موبایل این شرکت است.

محبوب ترین نسخه اندروید به روایت گوگل

به گزارش ایسنا، در گذشته، گوگل به وسیله وب سایتی که به صورت عمومی قابل دسترس بود، آمار ماهانه در مورد توزیع نسخه اندروید منتشر می کرد، اما این روزها، این شرکت شفافیت کمتری در این باره دارد. شاید به علت باشد که سیستم عامل اندروید از سوی اپل به علت این که دستگاه های اندرویدی در دریافت جدیدترین نسخه تا چه حد کند هستند، مورد تمسخر قرار گرفته است. اکنون گوگل برخی از آمار را به وسیله اندروید استودیو گاه و بیگاه منتشر می نماید. پس از انتشار آمار در ژانویه، به تازگی آمار جدیدی درباره توزیع اندروید منتشر شده است.

سهم بازار اندروید 13 در میان دستگاه های اندروید، در مقایسه با ژانویه دو برابر شده و از پنج درصد، به 12.1 درصد رسیده است. این عملکرد با گذشت هشت ماه از انتشار اندروید 13، حاصل شده و در مقایسه با اندروید 12 که تقریبا یک سال پس از انتشار، 13.3 درصد سهم داشت، بهبود نشان می دهد.

بر اساس گزارش وب سایت جی اس مارنا، نکته جالب اینجاست که نسخه اندروید 11 همچنان پراستفاده ترین نسخه اندروید از سال 2020 بوده و پس از گذشته دو سال و نیم از زمان انتشار، 23.5 درصد سهم دارد که این نسخه را بالاتر از اندروید 12 و اندروید 12 ال، با مجموع سهم بازار 16.5 درصد قرار می دهد.

منبع: فرارو

به "محبوب ترین نسخه اندروید به روایت گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوب ترین نسخه اندروید به روایت گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید