کشته شدن 635 عضو پ.ک.ک در سال 2019

به گزارش وبلاگ بهروز، وزیر کشور ترکیه آمار مربوط به درگیری با پ.ک.ک در سال 2019 میلادی را ذکر کرد.

کشته شدن 635 عضو پ.ک.ک در سال 2019

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهروز به نقل از شبکه تلویزیونی ان. تی وی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه آمار مربوط به درگیری با پ.ک.ک در سال 2019 میلادی را ذکر کرد.

سویلو گفت: از شروع امسال تاکنون، 80 هزار و 570 عملیات علیه گروه تروریستی پ.ک.ک صورت گرفته که در مجموع، 635 عضو این گروه را بی اثر نموده است.

وی در ادامه اضافه نمود: برکناری 3 شهردار دیاربکر، وان و ماردین، یک اقدام ضروری به منظور حفظ امنیت و ثبات ترکیه بود. ما ساده لوح نیستیم و به خوبی می دانیم که این سه شهرداری تا چه اندازه از این گروه تروریستی حمایت نموده اند. به همین خاطر لازم دانستیم آنها را برکنار کنیم. در این چند روز که شهرداران مزبور برکنار شده اند، حتی یکی از آنان حاضر نشد که در مقابل دوربین شبکه های تلویزیونی اعلام کند که ارتباطی با پ.ک.ک ندارد. اگر آنها واقعاً بی گناه بودند، می توانستند علیه پ.ک.ک موضع گیری نموده و اعلام نمایند که یک شهردار مستقل هستند و کاری به آرمان های این گروه تروریستی ندارند.

وزیر کشور ترکیه در خصوص مبارزه با مواد مخدر گفت: در سال 2018 میلادی کشفیات مواد مخدر ما 25 درصد افزایش پیدا کرد و یکی از مهم ترین موارد آن، کشف نزدیک به 19 تن هروئین بود. ما به خوبی می دانیم که پ.ک.ک در حوزه قاچاق مواد مخدر و قاچاق سیگار درآمدهای کلانی به دست می آورد و هر اندازه که مبارزه ما با مواد مخدر و قاچاق سیگار جدی تر و قاطعانه گردد، شبکه اقتصادی این گروه تروریستی، دچار ضعف بیشتری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کشته شدن 635 عضو پ.ک.ک در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 635 عضو پ.ک.ک در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید