کنکور در کره جنوبی؛ امتحان در بیمارستان و جداسازی با سپرهای محافظ

به گزارش وبلاگ بهروز، در روز آزمون ورودی دانشگاه های کره جنوبی و هم زمان با پخش آزمون شنیداری زبان (خارجی)، پروازهای فرودگاهی برای مدت کوتاهی متوقف خواهند شد.

کنکور در کره جنوبی؛ امتحان در بیمارستان و جداسازی با سپرهای محافظ

حدود نیم میلیون داوطلب در آزمون ورودی دانشگاه های کره جنوبی شرکت کردند. دانش آموزان مبتلا به کرونا از بیمارستان و شرکت کنندگان سالم از میان صفحات شفاف محافظ و جدا کننده، آزمون دادند.

کره جنوبی در حال مبارزه با موج سوم بیماری عفونی کرونا است و مقامات اقدامات سخت گیرانه ای را برای اطمینان از شرکت دانش آموزان در امتحانات ورودی دانشگاه ها این کشور اتخاذ کردند. کنکور در کره جنوبی یک رویداد تعیین کننده برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان و انتخاب کار آینده آنها به شمار می آید.

محافظان مدارس و مقامات پلیس کره جنوبی در روز پنج شنبه از 31 هزار حوزه آزمون در سراسر این کشور محافظت کردند. در سال های گذشته پدر و مادران دعاگوی زیادی در برابر حوزه های آزمون ورودی دانشگاه ها جمع می شدند. گروه هایی تشویق کننده نیز در این میان به توزیع نوشیدنی گرم و تنقلات برای خانواده ها و داوطلبان می پرداختند.

نمایی از آزمون ورودی دانشگاه های کره جنوبی در سئول- این آزمون با محدودیت های ویژه در دوران شیوع دوباره کرونا برگزارشد/ عکس: رویترز

جونگ یانگ- جین یک دانش آموز 19 ساله در مقابل حوزه آزمون ورودی دانشگاه در سئول گفت: این دومین آزمون کنکور من است و با وجود ریسک ابتلا به کرونا، میخواستم در آن شرکت کنم. این (هدف) تنها چیزی بود که مرا به اینجا کشاند.

45 نفر از 491 هزارمتقاضی کنکور مبتلا به کرونا بودند. این 45 نفر از بیمارستان های تعیین شده در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کردند. اتاق های ویژه ای نیز برای 616 نفر از متقاضیان آزمون سراسری دانشگاه فراهم شد که در قرنطینه خودخواسته قرار داشتند.

یک متقاضی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه با ماسک پیش از آغاز امتحان در حوزه آزمون در سئول کره جنوبی دعا می کند- این آزمون در دوره شیوع فاز سوم کرونا در کره جنوبی برگزار گردید/ عکس: رویترز

وزارت آموزش کره جنوبی نیز خاطرنشان کرد که حدود 65 هزار نفر (13.2 درصد داوطلبان) در این آزمون غیبت کردند که بالاترین میزان غیبت داوطلبان در سال های گذشته محسوب می گردد.

مراقبان کنکور در بخش داوطلبان بیمار و مشکوک نیز مجبور به پوشیدن لباس و تجهیزات محافظتی بودند و برگه های امتحان را قبل از جمع آوری در کیسه های پلاستیکی و تحویل آن به کارمندان خارج از حوزه امتحانی پاک و ضد عفونی کردند.

طبق ویدئوی منتشر شده از دفتر آموزش کلانشهر سئول، دانش آموزان قبل از ورود به حوزه امتحانی در مرکز سئول در صف سنجش دمای بدن و ضدعفونی شدن قرار گرفتند و حفاظ های شفاف بین میزهای آنها وجود داشت.

داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه همراه با خانواده های خود در مقابل حوزه امتحانی در سئول در دوران شیوع فاز سوم کرونا در کره جنوبی/ عکس: رویترز

وون سون هون پدر یکی از دانش آموزان کنکوری در این باره گفت که به خاطر نگرانی از انتقال ویروس کرونا به پسرش، بیش از یک هفته با او غذا نخورده است.

او گفت: همسرم همه مواد غذایی را به صورت آنلاین خریداری کرد و من هم جز برای کار از خانه بیرون نرفتم. دوستانم را ندیدم و فقط در خانه ماندم.

داوطلبان در انتظار آغاز امتحان ورودی دانشگاه ها در دوران شیوع فاز سوم کرونا در سئول کره جنوبی/ عکس: رویترز

در روز آزمون ورودی دانشگاه های کره جنوبی مشاغل و بازار بورس و اوراق بهادار برای کاهش ترافیک دیرتر باز می شوند و هم زمان با پخش آزمون شنیداری زبان، پروازهای فرودگاهی برای مدت کوتاهی متوقف خواهند شد.

این امتحان در امسال با شیوع مجدد ویروس کرونا در کره جنوبی همراه شده و در دو هفته گذشته تعداد مبتلایان روزانه به حدود 500 نفر رسیده است.

یک داوطلب جوان آزمون ورودی دانشگاه در سئول کره جنوبی خانواده اش را قبل از آغاز امتحان در مقابل سالن آزمون در آغوش می کشد- همه خانواده به دلیل شیوع کرونا ماسک زده اند/ عکس: رویترز

دولت کره جنوبی دو هفته قبل را دوران ویژه ضد ویروس معرفی و طی آن محدودیت های مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را سخت تر کرد.

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری ها در کره جنوبی (KDCA) در روز آدینه گذشته از شناسایی 540 مبتلای جدید اطلاع داد که در این میان 24 مبتلا از خارج از کره جنوبی وارد این کشور شده اند.

کره جنوبی تا کنون از جان باختن 529 نفر و ابتلای 35 هزار 703 نفر به بیماری کرونا اطلاع داده است.

منبع: عصر ایران

به "کنکور در کره جنوبی؛ امتحان در بیمارستان و جداسازی با سپرهای محافظ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور در کره جنوبی؛ امتحان در بیمارستان و جداسازی با سپرهای محافظ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید