گلایه نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از شرایط تحصیل دانشجویان تخصص، وزارت بهداشت ترجیح می دهد افراد کمتری در آزمون تخصص شرکت نمایند

به گزارش وبلاگ بهروز، نادری در مورد شرایط سخت دانشجویان دوره دستیاری نیز گفت: متأسفانه ساختار وزارت بهداشت به گونه ای شکل گرفته که آموزش در خدمت درمان باشد و سایه سنگین انحصار انجمن های علمی پزشکی بر رشته های تخصص احساس می گردد.

گلایه نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از شرایط تحصیل دانشجویان تخصص، وزارت بهداشت ترجیح می دهد افراد کمتری در آزمون تخصص شرکت نمایند

دکتر احمد نادری، نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس در تبادل نظر با وبلاگ بهروز، در مورد مسائل داوطلبین آزمون دستیاری گفت: متأسفانه وزارت بهداشت تمام کوشش خود را برای ناامید کردن داوطلبان آزمون دستیاری و تقویت انحصار بعضی رشته های تخصص انجام می دهد.

وی اضافه کرد: درحالی که در کشور با کمبود شدید پزشک متخصص روبرو هستیم نباید شرایط به گونه ای باشد که داوطلبین رغبتی برای شرکت در آزمون نداشته باشند. عدم تعویق آزمون دستیاری و فرصت کمتر از یک ساله برای داوطلبین آزمون دستیاری دوره 49 موجب گله مندی این افراد شده است که حتماً باید موردتوجه وزارت بهداشت قرار بگیرد.

نماینده تهران، ری و شمیرانات گفت: متأسفانه این یکی از مسائل این آزمون است. موضوع دیگری که مطرح است حق شرکت در آزمون برای یکبار به تمام پزشکان بلافاصله پس از فراغت از تحصیل است که از عمده این افراد سلب شده است. فاصله حداقل دوساله میان فارغ التحصیلی پزشکان و اجازه شرکت در آزمون دستیاری موجب می گردد تا ادامه تحصیل برای این افراد سخت گردد.

دکتر نادری در مورد شرایط سخت دانشجویان دوره دستیاری نیز گفت: متأسفانه ساختار وزارت بهداشت به گونه ای شکل گرفته که آموزش در خدمت درمان باشد و سایه سنگین انحصار انجمن های علمی پزشکی بر رشته های تخصص احساس می گردد. به همین جهت به نظر می رسد شرایط تحصیل این دانشجویان برای وزارت بهداشت اهمیتی ندارد و حتی ترجیح می دهد که افراد کمتری در آزمون تخصص شرکت نمایند و پذیرفته شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس در سرانجام گفت: متأسفانه وزارت بهداشت با ساختار کنونی، به شدت دچار تعارض منافع شده است و نه تن ها شایستگی سیاست گذاری آموزش پزشکی را ندارد بلکه شایستگی تولیت نظام سلامت را نیز ازدست داده است و ادامه این فرایند به ضرر پزشکان جوانی تمام خواهد شد زیر سایه انحصارطلبانه درصد کمی از پزشکان تصمیم گیر و سیاست گذار وزارت بهداشت قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گلایه نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از شرایط تحصیل دانشجویان تخصص، وزارت بهداشت ترجیح می دهد افراد کمتری در آزمون تخصص شرکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از شرایط تحصیل دانشجویان تخصص، وزارت بهداشت ترجیح می دهد افراد کمتری در آزمون تخصص شرکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید