5 روش خانگی برای رشد سریع مو

به گزارش وبلاگ بهروز، بسیاری از افراد آرزوی رشد سریع مو و داشتن موهای بلند و درخشان را دارند ولی به دلیلیضعیف بودن موها، نبود تغذیه کافی و آسیب به مو، رشد مو کم و کند می شود و ترجیح می دهند موهای خود را کوتاه کنند. چگونه می توان موها را تقویت کرد و باعث افزایش رشد مو شد؟ به جای استفاده از قرص و داروهای شیمیایی و روش های مصنوعی مانند کلاه گیس و اکستنشن، می توانید رشد موها را با روش های طبیعی بهبود ببخشید.

5 روش خانگی برای رشد سریع مو

1. استفاده از نرم کننده مو

شاید توجه کرده باشید که انتهای مو در مقایسه با ناحیه ریشه و قسمت های نزدیک تر به کف سر، نازک تر و آسیب دیده تر است. این مسئله به این دلیل پیش می آید که قسمت های پایینی مو به خوبی تغذیه نمی شوند. زمانی که بعد از هر بار شستشوی سر موهای خود را با استفاده از نرم کننده تیمار می کنید، در واقع با این کار به مسدود شدن کوتیکول های انتهایی کمک می گردد و از آسیب های احتمالی آینده موها هم جلوگیری می گردد. نرم کننده موها را سالم تر می کنند و همین نکته باعث رشد سریع مو می گردد.

2. ماساژ روغن داغ آرامش بخش

یک ماساژ خوب با روغن داغ می تواند به طرز فوق العاده ای استرس و اضطراب ها را از شما دور کند. زمانی که موهای خود را به صورت هفتگی با استفاده از روغن داغ مناسب ماساژ می دهید، این روش به شما اطمینان خاطر می بخشد که موهای سالمی دارید و با این کار ریزش موهای خود را هم کاهش داده اید. می توانید از روغن نارگیل، روغن زیتون یا روغن اسطوخودوس استفاده کنید درخشندگی زیبایی را به موهای شما هدیه دهد و از طرف دیگر موجب رشد سریع مو گردد.

3. شانه زدن منظم موها به صورت شبانه

ممکن است این نکته به گوشتان خورده باشد که شانه کردن بیش از حد مو موجب ریزش و آسیب فیزیکی به تارهای مو می گردد. ولی خب باید بدانید که این مسئله همیشگی هم نیست. آسیب احتمالی به مقدار زیادی به نوع شانه یا برسی که استفاده می کنید، بستگی دارد. شانه ای که دارای دندانه و تارهای مصنوعی باشد، باعث ایجاد شکستگی در تارهای مو می گردد و به همین صورت موها را آسیب می زند. به جای استفاده از برس هایی با دندانه های مصنوعی، به سراغ شانه هایی بروید که از موی خرس ساخته شده است. این برس ها جریان خون را در کف سر افزایش می دهند. بهتر است هر شب موهای خود را شانه بزنید. این کار باعث قوی شدن ریشه ها می گردد و رشد مو را تسریع می بخشد.

4. موهای خیس خود را درون حوله نپیچید

بسکمک از خانم ها عادت دارند بعد از بیرون آمدن از حمام موهای خیس خود را درون حوله بپیچند و اطلاع چندانی از آسیب هایی که همین کار ساده می تواند به مو وارد کند، ندارند. موهای خیس مستعد ریزش بیشتر است و پیچیدن این موها درون حوله باعث می گردد اوضاع بدتر گردد. در واقع در این شرایط موهای ما با تارهای حوله ای سنگین در اصطکاک قرار می گیرد و باعث می گردد تارهای مو بریزند. به جای این کار، اگر نمی توانید عادت خود را کنار بگذارید، به سراغ حوله های میکرو فایبر بروید. قطعاً را کاهش ریزش مو، رشد مو هم بیشتر می گردد.

5. استفاده از ماسک تخم مرغ برای رشد سریع مو

چه روشی می تواند بهتر از یک ماسک تخم مرغ باعث تغذیه موهای شما گردد؟ تخم مرغ سرشار از پروتئین است و به صورت یک معجزه باعث تغذیه رسانی به موها و تشکیل موهای تازه می گردد. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق چای خوری روغن را که ترجیحاً بهتر است روغن زیتون باشد، با یک سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و آن را روی مو کف سر بمالید. 20 دقیقه صبر کنید و سپس موهایتان را شامپو کنید. بهتر است این روش را به صورت ماهیانه و یک بار در ماه انجام دهید تا نتیجه ای را که تصور نمی کردید، مشاهده کنید.

منبع: زندگی روز

به "5 روش خانگی برای رشد سریع مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 روش خانگی برای رشد سریع مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید