برنامه ریزی محل کار در ایام دورکاری در تقویم گوگل

به گزارش وبلاگ بهروز، این روز ها که بسیاری از نقاط جهان همچنان به علت شیوع بیماری کرونا، بسیاری از کارمندان بعضی از روز های هفته از خانه و بعضی روز ها در محل کار خود کار می نمایند، گوگل با ایجاد قابلیت نو در تقویم خود امکان برنامه ریزی برای محل کار کردن در طول هفته را تسهیل نموده است.

برنامه ریزی محل کار در ایام دورکاری در تقویم گوگل

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ورج، گوگل اعلام نموده است که گزینه ای نوی را به سرویس تقویم خود اضافه می نماید که محل کارتان در هر یک از روز های هفته را نشان می دهد. این ویژگی که قرار است از 30 آگوست/ 8 شهریور برای کاربران در برنامه های منتخب Google Workspace آغاز به کار کند، به وسیله منوی تنظیمات تقویم در کنار گزینه های فعال کنونی برای ساعت کاری در دسترس خواهد بود. بعلاوه در نمای تقویم هفتگی در زیر قسمتی که تاریخ های هر روز را نشان می دهد، هم قابل دسترسی است. مکان های کاری تعریف شده برای این گزینه عبارتند از دفتر، خانه، نامشخص یا جایی دیگر.

به گفته گوگل، با اضافه شدن این گزینه برنامه ریزی برای همکاری شخصی یا برنامه ریزی برای محل کار ترکیبی (تناوب دورکاری و کار در دفتر در روز های مختلف هفته) آسان تر خواهد بود. این قابلیت نو در پی افزایش محبوبیت کار از خانه و ترکیبی به علت همه گیری شکل گرفته است. افزایش این شیوه کاری موجب شده که هنگام برنامه ریزی جلسات حضوری و سایر رویدادها، نه تنها ساعات کار افراد، بلکه مکان آن ها را هم در نظر گرفته گردد. ویژگی نو تقویم گوگل دقیقا در چنین مواردی بسیار یاری نماینده خواهد بود.

بر اساس اعلام گوگل ویژگی نو مکان های کار به طور پیش فرض خاموش خواهد بود، اما کاربران می توانند پس از آغاز به کار این ویژگی تا 10 روز دیگر، آن را فعال نمایند. این ویژگی در سطوح زیر در دسترس خواهد بود: Google Workspace Business Standard، Business Plus، Enterprise Standard، Enterprise Plus، Education Plus، Nonprofits و G Suite Business. این ویژگی برای کاربران G Suite Basic و بعلاوه کاربران برنامه های Google Workspace Essentials، Business Starter، Enterprise Essentials و Education Fundamentals در دسترس نخواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "برنامه ریزی محل کار در ایام دورکاری در تقویم گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی محل کار در ایام دورکاری در تقویم گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید